Založ si blog

Ježiš a Budha sú priatelia.

Zabudnime na dogmatické zlátaniny a pozrime sa na učenie Ježiša aj Budhu nezaujato. Nájdeme tu naozaj veľkú podobnosť.

Budha hovoril, že o 4 vznešených pravdách:

1. existuje utrpenie

2. utrpenie má príčinu

3. utrpenie možno ukončiť

4. existuje cesta k ukončeniu utrpenia

Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete!“

Je to jedna veta, ale podľa mňa má väčšiu hodnotu ako miliardy ľudských slov či miliardy ľudských kníh. Ježiš to povedal ako niečo samozrejmé a z plnosti vedenia. Hovoril ako o niečom, čo existuje ALE ľudia tomu neveria a následne sa dostávajú do utrpenia.

Budha takisto hovoril o reinkarnácii. Že máme za sebou už niekoľko životov. A naším cieľom by malo byť oslobodiť sa z tohto kolobehu utrpenia. Podľa Budhu vedie k oslobodeniu 8 dielna cesta: 1. správne názory, 2. správne porozumenie, 3. správna reč, 4. správne konanie, 5. správny životný štýl, 6. správne úsilie, 7. správna pozornosť, 8. správna meditačná koncentrácia. Jednoducho žiť poctivo a neubližovať druhým.

Ježiš podobne povedal: „neviete odkiaľ prichádzate a kam idete“. To znamená, že sme už museli existovať pred narodení a existujeme aj po pozemskej smrti. Ježiš hovoril o raji o Kráľovstve nebeskom. A taktiež hovoril, že do raja vedie úzka cesta cez cnostný život – vyzýval k mravnej čistote a to dokonca v myšlienkach a slovách, samozrejme tiež v skutkoch.

Prečo je učenie Budhu a Ježiša také podobné? No preto, že čerpali z rovnakého zdroja. Ľudstvu bola poslaná pomoc prostredníctvom Krišnu, Zoroastra, Budhu, Mohameda, Abd-ru-schina, Mojžiša, Lao´c, Ježiša. To že z toho ľudia urobili osobitné náboženstvá je chybou ľudí. Títo pomocníci prišli do rôznych svetových častí, aby všetci ľudia mohli napredovať k Svetlu.

To že sa viedli nejaké náboženské vojny je len prejavom charakteru a úrovne ľudstva. Samozrejme mnohokrát sa náboženstvo stalo len zámienkou úplne iných oveľa nižších pohnútok. Je to však absolútne nepochopenie Božej pomoci. Predstavitelia svetových náboženstiev nemajú proti sebe bojovať, ale skôr sa navzájom učiť a čerpať zo vznešených pomocí, ktoré im boli dané. Pretože PRAVDA je len jedna, hoci podávaná rôznymi spôsobmi.

Ľudia sa doteraz správali ako totálni egoisti a zaslepenci. Mysleli si, že môžu robiť čo sa im zachce a bez následkov. Ale ten čas sa definitívne skončil. Je tu nová Éra duchovnej obrody. Všetko nesprávne konanie bude v zrýchlených účinkoch nachádzať svoj trest a všetko správne svoju odmenu. Všetky pravé svetové náboženstvá sú z jedného zdroja, pretože je len 1 Boh. Len ľudská nadutosť a zaslepenosť môže chcieť, aby jedno náboženstvo zničilo to druhé alebo zvíťazilo nad ním.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953846x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie