Založ si blog

Ježiš a Budha sú priatelia.

Zabudnime na dogmatické zlátaniny a pozrime sa na učenie Ježiša aj Budhu nezaujato. Nájdeme tu naozaj veľkú podobnosť.

Budha hovoril, že o 4 vznešených pravdách:

1. existuje utrpenie

2. utrpenie má príčinu

3. utrpenie možno ukončiť

4. existuje cesta k ukončeniu utrpenia

Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete!“

Je to jedna veta, ale podľa mňa má väčšiu hodnotu ako miliardy ľudských slov či miliardy ľudských kníh. Ježiš to povedal ako niečo samozrejmé a z plnosti vedenia. Hovoril ako o niečom, čo existuje ALE ľudia tomu neveria a následne sa dostávajú do utrpenia.

Budha takisto hovoril o reinkarnácii. Že máme za sebou už niekoľko životov. A naším cieľom by malo byť oslobodiť sa z tohto kolobehu utrpenia. Podľa Budhu vedie k oslobodeniu 8 dielna cesta: 1. správne názory, 2. správne porozumenie, 3. správna reč, 4. správne konanie, 5. správny životný štýl, 6. správne úsilie, 7. správna pozornosť, 8. správna meditačná koncentrácia. Jednoducho žiť poctivo a neubližovať druhým.

Ježiš podobne povedal: „neviete odkiaľ prichádzate a kam idete“. To znamená, že sme už museli existovať pred narodení a existujeme aj po pozemskej smrti. Ježiš hovoril o raji o Kráľovstve nebeskom. A taktiež hovoril, že do raja vedie úzka cesta cez cnostný život – vyzýval k mravnej čistote a to dokonca v myšlienkach a slovách, samozrejme tiež v skutkoch.

Prečo je učenie Budhu a Ježiša také podobné? No preto, že čerpali z rovnakého zdroja. Ľudstvu bola poslaná pomoc prostredníctvom Krišnu, Zoroastra, Budhu, Mohameda, Abd-ru-schina, Mojžiša, Lao´c, Ježiša. To že z toho ľudia urobili osobitné náboženstvá je chybou ľudí. Títo pomocníci prišli do rôznych svetových častí, aby všetci ľudia mohli napredovať k Svetlu.

To že sa viedli nejaké náboženské vojny je len prejavom charakteru a úrovne ľudstva. Samozrejme mnohokrát sa náboženstvo stalo len zámienkou úplne iných oveľa nižších pohnútok. Je to však absolútne nepochopenie Božej pomoci. Predstavitelia svetových náboženstiev nemajú proti sebe bojovať, ale skôr sa navzájom učiť a čerpať zo vznešených pomocí, ktoré im boli dané. Pretože PRAVDA je len jedna, hoci podávaná rôznymi spôsobmi.

Ľudia sa doteraz správali ako totálni egoisti a zaslepenci. Mysleli si, že môžu robiť čo sa im zachce a bez následkov. Ale ten čas sa definitívne skončil. Je tu nová Éra duchovnej obrody. Všetko nesprávne konanie bude v zrýchlených účinkoch nachádzať svoj trest a všetko správne svoju odmenu. Všetky pravé svetové náboženstvá sú z jedného zdroja, pretože je len 1 Boh. Len ľudská nadutosť a zaslepenosť môže chcieť, aby jedno náboženstvo zničilo to druhé alebo zvíťazilo nad ním.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

polícia, NAKA

Bývalý elitný policajt NAKA mal informovať mafiu o policajných akciách

08.08.2022 10:15

Expolicajt známy pod prezývkou Baki mal za pár stoviek eur informovať mafiu o práci svojich policajných kolegov.

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878769x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie