Založ si blog

Aký národ, takí politici.

Politici vyvolávajú mnoho vášní. Ľudia na nich mnohokrát nadávajú. Ale nie sú politici v skutočnosti len zrkadlom národa? Vládnu nám tí najlepší z ochotných vládnuť, žiadni mimozemšťania. Ľudia veľmi správne očakávajú od poslancov v parlamente maximálnu odbornosť a morálku. Tak by to malo byť.

Ale prečo to tak celkom nie je? Možno aj preto, že tí politici sú len jedni z nás. Aká je spoločnosť, takí sú aj politici. Ľudia majú svoje hodnotové nastavenie. A teraz keď sa z nich stanú politici, získajú veľké právomoci a dostanú sa do veľkých príležitostí, môžu to využiť vo svoj prospech. Ľudia na to nadávajú a majú pravdu, že je to nesprávne. Len horšie je už to, že keby si s tými politikmi vymenili miesta robili by viac menej niečo podobné.

Nalejme si čistého vína, dnes je najväčšou hodnotou v našej spoločnosti bohatstvo. Spoločnosť obdivuje bohatých ľudí, zásadový morálny človek, ktorý je chudobný nie je zaujímavý. Takže spoločnosť ako celok glorifikuje bohatstvo pred morálnosťou. Preto sa ani nečudujme, že keď sa niekomu naskytne príležitosť rozprávkovo zbohatnúť vykašle sa na zásady aj morálku a riskuje aj kariéru. Keď mu núkajú toľko peňazí, čo nezarobí za 3 životy tak sa mu „oplatí“ riskovať aj kariéru. Samotné bohatstvo nie je zlé, len by malo byť nadobudnuté poctivo.

Ľudia si povedia, čo mám z morálky? Za slušnosť si nič nekúpim. Možno keď spoločnosť začne oceňovať morálnych ľudí a trestať tých nemorálnych, dočkáme sa raz vlády, ktorá bude odborná ale aj morálne zásadová. Zatiaľ máme len to, čo si ako spoločnosť zaslúžime.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Chorvátsko Lyžovanie SP Slalom Ženy 1. kolo

Lyžiarska sezóna v Rakúsku sa začala cenovým šokom

02.12.2022 11:13

Ušetrí ten, kto si lístky objedná skôr, na internete a na dni s menším vyťažením.

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953825x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie