Založ si blog

Aký národ, takí politici.

Politici vyvolávajú mnoho vášní. Ľudia na nich mnohokrát nadávajú. Ale nie sú politici v skutočnosti len zrkadlom národa? Vládnu nám tí najlepší z ochotných vládnuť, žiadni mimozemšťania. Ľudia veľmi správne očakávajú od poslancov v parlamente maximálnu odbornosť a morálku. Tak by to malo byť.

Ale prečo to tak celkom nie je? Možno aj preto, že tí politici sú len jedni z nás. Aká je spoločnosť, takí sú aj politici. Ľudia majú svoje hodnotové nastavenie. A teraz keď sa z nich stanú politici, získajú veľké právomoci a dostanú sa do veľkých príležitostí, môžu to využiť vo svoj prospech. Ľudia na to nadávajú a majú pravdu, že je to nesprávne. Len horšie je už to, že keby si s tými politikmi vymenili miesta robili by viac menej niečo podobné.

Nalejme si čistého vína, dnes je najväčšou hodnotou v našej spoločnosti bohatstvo. Spoločnosť obdivuje bohatých ľudí, zásadový morálny človek, ktorý je chudobný nie je zaujímavý. Takže spoločnosť ako celok glorifikuje bohatstvo pred morálnosťou. Preto sa ani nečudujme, že keď sa niekomu naskytne príležitosť rozprávkovo zbohatnúť vykašle sa na zásady aj morálku a riskuje aj kariéru. Keď mu núkajú toľko peňazí, čo nezarobí za 3 životy tak sa mu „oplatí“ riskovať aj kariéru. Samotné bohatstvo nie je zlé, len by malo byť nadobudnuté poctivo.

Ľudia si povedia, čo mám z morálky? Za slušnosť si nič nekúpim. Možno keď spoločnosť začne oceňovať morálnych ľudí a trestať tých nemorálnych, dočkáme sa raz vlády, ktorá bude odborná ale aj morálne zásadová. Zatiaľ máme len to, čo si ako spoločnosť zaslúžime.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436443x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie