Založ si blog

Na každom z nás záleží.

Mám pár otázok. Ak by každý jeden človek v našom štáte robil to čo treba fungoval by náš štát perfektne? Zrejme áno. To že nefunguje perfektne je zrejmé. Teraz je tu otázka aké percento ľudí zlyháva? Ďalšia otázka je akou intenzitou zlyhávajú?

Je možné tieto nedostatky odstrániť? Podľa mňa áno. Zlyhania nastávajú nesprávnym konaním, ale aj nekonaním mnohých vecí ktoré by boli nápomocné, podporné. Vo firme keď niečo dobre nefunguje, firma sa dostane do problémov a tieto ak sa neriešia firma môže skrachovať. Naopak úspešná firma vytvára zisk. Štát je oveľa zložitejší systém, ale nejaké základné princípy by mali platiť. Môže štát skrachovať? To asi nie, ale skolabovať môže. Mne osobne vadí, že od vzniku samostatnej republiky, je každý rozpočet deficitný. Štát každý rok minie viac ako vyberie na daniach.

Venujú sa nejaký ľudia hľadaniu všetkých nedostatkov v našej spoločnosti? Očakával by som zistenie skutkového stavu, stanoviť si ciele ako by to malo byť a postupne vypracovať návrhy ako bude možné sa dostať k cieľu. Nebolo by na škodu porovnávať sa s inými štátmi v určitých ukazovateľoch. Samozrejme treba sledovať koľko peňazí stojí dosiahnutie určitého cieľa u nás a v iných krajinách.

Napríklad vie niekto v našom štáte aké profesie a v akom počte potrebujeme v horizonte 1 -5 rokov? Ak to nikto nevie, dá sa to určite zistiť. A keď to už máme zistené, ide niekto prispôsobovať potrebám trhu aj študijné odbory? Ak nie je to obrovské plytvanie. Rok čo rok nám vychádzajú zo škôl študenti, ktorých nepotrebujeme a tí ktorých by sme potrebovali nemáme. Takto vyjde nazmar veľké úsilie študentov a dosť veľké peniaze daňových poplatníkov. Zaujíma to niekoho? Nie som si istý. Čo treba urobiť? Určiť kvóty na študijné odbory, ktoré naša spoločnosť potrebuje a keď niekto chce študovať nepotrebný odbor a nekvalifikoval sa v prijímačkách, tak nech si to zaplatí. Myslím si, že takýto model nie je nereálny a postupne sa dá naň prejsť. Ide len o to, či chceme a či sa toho nebojíme.

A podobne sa treba pozrieť na všetky oblasti našej spoločnosti. Ide o to, aby sme naše peniaze nesplachovali do záchoda obrazne povedané, ale múdro ich investovali. Takisto nechápem prečo sa štát nevenuje bezdomovcom alebo ľuďom prekonali drogovú či inú závislosť alebo ľuďom, ktorí pomoc potrebujú. Aj títo ľudia keď dostanú našu pomoc, môžu sa stať určitou formou užitoční. Predajcovia alkoholu môžu napríklad odvádzať nejaký odvod, z ktorého sa pokryje kompletná starostlivosť o alkoholikov. Alebo dokáže štát eliminovať drogový biznis na nulu?

Všetko so všetkým súvisí a myslím si, že tie najbohatšie krajiny sú aj tie najefektívnejšie.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347990x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie