Hlúpe temno

Ježiš povedal: „čo sejete, to zožnete.“ Myslel to duchovne, ako všetko o čom hovoril. Teda myslel tým naše správanie.

 

Ale sú ľudia, ktorým vychytralý rozum radí, môžeš sa s malou námahou dostať k veľkým peniazom a keď budeš šikovný nikto nepríde na tvoje podvody, krádeže a vraždy. Je to o tom čomu veríme. Sú ľudia čo veria len v telo a žijú poriadny život. Ale sú aj takí čo veria len v telo a snažia sa tento svoj „jediný život“ maximalizovať za každú cenu. Neštítia sa predávať drogy, prevádzkovať prostitúciu, kradnúť, používať fyzické násilie a ani vraždiť.

 

Myslia si, že sú dosť šikovní a ak dosť popodplácajú tých správnych ľudí, že sa im nič nestane. Lenže ak platí karmický zákon o ktorom už Budha hovoril a Ježiš ho len potvrdil, tak následkom ich konania nie je možné uniknúť. Je jedno čo si ľudia myslia, ide o to čo reálne platí aké zákonitosti.

 

Ak sa totiž niekto chce živiť kradnutím je z pohľadu karmického zákona hlupák. Lebo všetko čo nakradne, bude musieť raz tým ľuďom ale aj s úrokami vrátiť. Takisto vrahovia ktorí kvôli peniazom spôsobia utrpenie rodinám a stratu živiteľa. Aj oni budú musieť zožať to isté, ale zosilnené. Pretože sejete jedno zrno, ale na vyrastenom klase je ich niekoľko. O všetky takto získané peniaze prídu. A tým čo spôsobili bolesť a škodu to budú musieť aj s úrokami nahradiť a bolesť do najjemnejších detailov tiež s úrokami prežiť.

 

Takí drogoví díleri bohatnú, ale z ľudí robia trosky. Nechcem si ani predstaviť, akú obrovskú námahu budú musieť raz vynaložiť ak budú musieť odčiniť, čo napáchali. Alebo prostitútky, myslia si že predávajú svoje telo, ale predávajú aj svoju dušu. Ak je partnerská vernosť čistotou, prostitúcia je jej pravým opakom a je najodpornejším znečistením. Tam kde je čistota, tam zákony Božie pôsobia podporujúco, pomáhajúco a vzniká z toho len radosť a šťastie. Ak pri prostitúcii sa energie miešajú a vzniká toxický až smrteľný kokteil, môže to prinášať jedine utrpenie, škody a smrť všade tam kam sa tieto energie dostanú.

 

Spoločným znakom všetkého nesprávneho konania je to, že ľudia si myslia, že karmický zákon neexistuje, že oni sú múdrejší a tiež to, že mnohí túžia po veľkých majetkoch s minimálnou námahou. Také niečo však spravodlivé Božie zákony ktoré držia celé stvorenie pokope v žiadnom prípade neumožnia. Veriť tomu môže len naivita prebujneného ľudského rozumu, ktorý si vo svojej namyslenosti myslí, že vie všetko lepšie.

 

Preto ak chce byť niekto bohatý, radšej nech si zvolí tú ťažšiu poctivú cestu a nie falošnú lákavú. Veď sa zamyslime, väčšinou aj kadejaké podozrivo „výhodné“ ponuky sa ukážu ako falošné a veľmi nebezpečné.

 

Stvoriteľ dáva šancu, niektorí ľudia nie.

03.07.2025

Ježiš hovoril – čo sejete, to zožnete! alebo nevyjdeš odtiaľ kým nezaplatíš do posledného haliera! Všimnite si Ježiš hovorí o absolútnej spravodlivosti, že existuje. Tiež hovorí, že keď sme už niekomu ublížili musíme si to odpykať do posledného haliera. A čo hovoria niektorí ľudia? – tebe už nikdy v živote neodpustím a podobne. Skúsme toto precítiť, [...]

Diabol musí mať radosť z cirkevných dogiem.

21.06.2025

Neviem či cirkevní hodnostári dokážu logicky rozmýšľať, preciťovať a robiť sebareflexiu. Skutočne rád by som vedel aké sú ich pohnútky skalopevne tvrdiť, že tie cirkevné dogmy sú pravdivé a nedotknuteľné. Možno skutočne tomu veria, že pri kardináloch na konciloch alebo pri pápežoch pri vyhlasovaní dogiem ex cathedra bol prítomný Duch Svätý. ALE má to len [...]

Nevedomí vodcovia.

20.06.2025

Všade kde sa okolo seba pozrieme môžeme vidieť hierarchiu od najslabšieho článku až po najsilnejší – tzv. vodcu. Je to úplne prirodzené. Len problém v našej ľudskej spoločnosti je ten, že veríme tisícročia starým bludom ktoré si so sebou nesieme. Sú to bludy ako môžem si robiť čo chcem a nemusím niesť následky ak som dostatočne mocný, život po smrti neexistuje, [...]

ponorka RFS Novorossijsk, britská vojnová loď HMS Mersey

Cez Lamanšský prieliv preplávala ruská ponorka, pod pozorným dohľadom britského námorníctva

04.07.2025 20:35

Britské vojenské námorníctvo v uplynulých dňoch sprevádzalo ruskú ponorku RFS Novorossijsk pri plavbe cez Lamanšský prieliv smerom na západ.

Alexus Grynkewich, Pentagon, NATO

Spojenecké sily NATO v Európe majú nového šéfa. Grynkewich vystriedal Cavoliho

04.07.2025 19:40

Americký generál Alexus Grynkewich prevzal v piatok funkciu vrchného veliteľa spojeneckých síl NATO v Európe.

Záporožská jadrová elektráreň

Záporožská jadrová elektráreň prišla o vonkajšie zdroje energie. Neskôr boli obnovené

04.07.2025 18:47, aktualizované: 21:54

Ukrajinská Záporožská jadrová elektráreň prišla o všetky vonkajšie zdroje energie, uviedla Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE).

Košariská Štefánik busta

Matovičovci upozornili na predraženú bustu Štefánika, rezort kultúry kritiku odmieta

04.07.2025 17:52

Hnutie Slovensko tvrdí, že rezort kultúry chce bustu objednať za viac peňazí, než by mala stáť podľa odborníkov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 680
Celková čítanosť: 1690397x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie