Prečo Peter 3krát zaprel Ježiša

Práve dnes v noci si pripomíname tú strašnú udalosť keď Ježiša veľkňazi, chrámová stráž a starší z ľudu zajali. Zlapali ho ako zločinca a odviedli do veľkňazovho domu. Tam sa mu posmievali, bili ho, pľuli na neho a rôzne iné útrapy mu spôsobovali.

Toto celé bola cirkevná akcia. Predstavitelia cirkvi si zrejme vytvorili svoje predstavy o tom, aký bude Mesiáš. Ježiš zrejme tieto ich predstavy nesplnil, tak išli tvrdo po ňom. Dotazovali sa ho či je syn Boží. A keď povedal, že je tak vzkypel v nich jed a rozhodli sa ho zabiť.

Peter mal rád Ježiša a určite mal k nemu veľký rešpekt a úctu. Ale zaprel ho podľa mňa preto, že sa jednoducho bál. Bál sa tvrdých postihov zo strany cirkvi aj svetskej moci.

Je to dnes iné? Podľa mňa je to lepšie v tom, že cirkev ani štát vám nemôžu zobrať život, ale keby mala cirkev tú moc verím že by zlikvidovali aj Abd-ru-shina a jeho nasledovníkov. A opäť by to bolo len fatálne zlyhanie cirkevných a svetských elít. Židovská cirkev Ježiša zlikvidovala, umlčala, aby mohli nerušene oni rozprávať, určovať a rozhodovať čo je správne a čo nie.                                                                                                                         

Na závisť nie je dôvod.

04.03.2026

Niekto má deti, šťastné manželstvo, zdravie, vyšší plat a sú ľudia, ktorí naopak majú kopu problémov a majú sa jednoducho oveľa horšie. To že sa majú horšie ich trápi. Ich smútok je na mieste, pretože sa máme snažiť posúvať smerom k dokonalosti. ALE ak závidia ostatným, že majú a oni sami nie, TO už v poriadku vôbec nie je. ZÁVISŤ je výplodom ľudského mozgu a [...]

Migrácia, Boh a chorá západná logika.

17.02.2026

Abd-ru-shin píše, že nie je vôbec náhoda kde sa človek narodí. Že tento proces inkarnácie duše do pozemského telíčka sa deje na základe neochvejných zákonov, ktoré Stvoriteľ votkal do tohto stvorenia. Ale neboli by to ľudia, keby nechceli všetko vedieť lepšie. Mnohí ľudia hlavne v západnej Európe hovoria, že nech len prídu migranti zo Sýrie, Afganistanu, Afriky [...]

Green deal a základná logika.

10.02.2026

Chcem len upozorniť na paradox, ktorý sa deje. V Európe máme podľa mňa pomerne moderné fabriky, ktoré sa stále modernizujú a stávajú sa tiež ekologickejšími, pretože je to tu trend. Kvôli rôznym zeleným opatreniam EU sa tunajšie fabriky stávajú drahšími v porovnaní s celosvetovou konkurenciou. A tu nastáva ten PARADOX. Fabriky v EU aj u nás na Slovensku znižujú [...]

danko

SNS vyzýva Fica pridať sa k Orbánovi a blokovať 90 miliárd eur pre Ukrajinu

05.03.2026 12:46

SNS je zároveň presvedčená, že bez tlaku na Ukrajinu nie je možná dohoda.

repatriačné lety

Letiská praskajú vo švíkoch. Piaty repatriačný let Slovákov z Ománu nebude

05.03.2026 12:33, aktualizované: 12:37

Piaty repatriačný let Slovenska, ktorý mal vo štvrtok prepraviť ďalších občanov SR z Maskatu v Ománe, sa nemôže uskutočniť.

S-400, letecká základňa Džankoj, Krym, vojna na Ukrajine,

VIDEO: Ničivá vlna útokov na Kryme: špeciálne jednotky udreli na „krvný obeh“ ruskej armády

05.03.2026 12:12

Ukrajinské špeciálne jednotky tvrdia, že zničili aj pýchu ruskej protivzdušnej obrany. Zverejnili video z úderov.

Premostenie Slovenskej národnej galérie SNG

Kontrolóri si posvietili na rekonštrukciu SNG: systémové zlyhania a zvýšené náklady. Kusá reaguje

05.03.2026 11:54, aktualizované: 12:21

Súčasný generálny riaditeľ SNG Juraj Králik po oboznámení sa so správou skonštatoval, že zistenia kontrolórov sú mimoriadne vážne.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 723
Celková čítanosť: 1869036x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie