Slávu Slovanov, odplavil alkohol.

Wikipédia píše, že Slovania sú najpočetnejšou etnickou a jazykovou skupinou v Európe. Rusi dokonca ovládajú celú severnú Áziu. Myslím si, že v dávnej histórii boli Slovania dobrí v pestovaní plodín a chove hospodárskych zvierat. To nám podľa mňa umožnilo pomerne veľké rozšírenie. V dávnych dobách mali ľudia mnohopočetné rodiny, ale bola vysoká úmrtnosť na choroby a hlad. Vyzerá to, že v tých časoch museli byť Slovania pomerne úspešní, dokázali možno lepšie nasýtiť svoje deti ako okolité kmene, národy.

Veľký podiel na úpadku Slovanov má podľa mňa aj nadmerné pitie alkoholu. To tu už s nami musí byť mnoho storočí, dovolím si povedať tisícročí. V takom starovekom Grécku v 9 storočí pred n.l. vzniká literatúra, píšu sa eposy, drámy, komédie, tragédie a tiež sa rozvíja filozofia. Spomeňme mená ako Homér, Sokrates, Platón, Aristoteles, Pitagoras a podobne. Stavajú sa majestátne budovy a umelci tvoria krásne sochy. Už tu Slovania jasne zaostávajú. Nás skôr charakterizujú primitívnejšie stavby – drevenice a podobne, ťažká práca a nadmerné pitie alkoholu.

Pripadá mi to však akoby sme trochu zaspali. Dnes vidíme, že štáty západnej Európy sú oveľa bohatšie ako my. Je to podľa mňa aj o technológiách a efektivite riadenia. Kedysi sme možno dobre zvládli technológiu rastlinnej výroby a chovu zvierat. Dnes jasne vidíme, že v technológiách zaostávame aj v efektivite riadenia štátu.

Aj v dnešných časoch vidno ako je u nás na Slovensku ale aj v iných slovanských krajinách glorifikované pitie alkoholu. Mnoho šikovných, pekných ľudí má kvôli nadmernému pitiu zdravotné problémy a mnohí aj predčasne zomrú. Samozrejme človek ktorý veľa pije, nemá záujem alebo čas sa venovať iným vznešenejším činnostiam a tak slovanské národy podľa mňa časom postupne upadali morálne, kultúrne aj technologicky. Mnohí Slovania sa aj chvália koľko znesú vypiť alkoholu. Ale toto nám skutočnú slávu určite neprinesie, akurát tak zaostávanie a úpadok.

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Donald Trump

Tvár zamračeného Trumpa sa možno objaví na vstupenkách. Aktivisti to chcú žalobou zvrátiť

12.12.2025 10:14

Toto rozhodnutie americké vnútro urobilo bez súhlasu Kongresu.

Pavol Gašpar

Označiť cudzinca za nebezpečného nie je možné len na základe stanoviska SIS, odkazuje súd Gašparovi

12.12.2025 10:01

Prípad sa týka Afganca, ktorý žiadal o opakované predĺženie doplnkovej ochrany na Slovensku.

Euroclea

Ruská centrálna banka žaluje belgickú spoločnosť Euroclear za zmrazenie jej aktív v EÚ

12.12.2025 09:25

Banka už skôr vyhlásila, že návrhy Európskej únie na použitie jej aktív sú nezákonné.

SR NRSR 43. schôdza zasadnutie BAX

Úrad na ochranu oznamovateľov končí. Poslanci prelomili veto prezidenta

12.12.2025 09:21, aktualizované: 10:10

Rozhodli o tom v piatkovom hlasovaní.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1820412x
Priemerná čítanosť článkov: 2546x

Autor blogu

Kategórie