Úpadok cirkví.

Na začiatku uvediem citát z evanjelia Matúšovho 5:20 – „Ak vaša spravodlivosť nebude dokonalejšia ako zákonníkov a farizejov, nikdy nevojdete do Kráľovstva nebeského.“ Táto jedna Ježišova veta stojí skutočne za hlbšiu úvahu. Pretože zákonníci a farizeji vytvárali obraz, že oni a Boh sú v jednote. Lenže prišiel tam Ježiš, ktorý bol naozaj s Bohom v jednote a vieme ako to dopadlo. Ešte pred Ježišom títo zákonníci a farizeji prenasledovali prorokov, o čom je tiež zmienka v evanjeliách.

Matúš: 23:13 – „Beda vám zákonníci a farizeji – pokrytci, že zatvárate Kráľovstvo nebeské pred ľuďmi, sami nevchádzate do neho a tým, čo by chceli vchádzať, nedovolíte vojsť.“ Takže tu vidíme, že tí čo mali byť mostom k Bohu, sa stali prekážkou na ceste do Kráľovstva nebeského, do nášho pravého domova kam sa máme navrátiť a kde je možný večný život. Opýtajme sa sami seba je to dnes s cirkvou lepšie? Mne sa zdá, že sa boríme s podobným problémom. Cirkev má množstvo obradov, odpustkov a dogiem. Ale je toto cesta do Kráľovstva nebeského? Myslím si, že nie.

Naproti tomu sa cirkev stavia proti Posolstvu od Abd-ru-shina, kde sa jasne píše odkiaľ prichádzame a kam máme smerovať, taktiež ako máme žiť, aby sme sa tam do Kráľovstva nebeského a večného života dostali. Prečo to však kresťanské cirkvi blokujú? Odvádzajú pozornosť na samých seba, na ich obrady, odpustky a dogmy – na ich vlastné diela. Veriaci, či neveriaci by sa tým však nemali nechať zmiasť. Ako sa dostať do raja, nie je žiadne tajomstvo, treba sa len snažiť žiť v čistote, pravde a spravodlivosti, čo vyžadoval Mojžiš, proroci aj Ježiš.

A ak už pochybíme, mali by sme naozaj úprimne oľutovať svoje zlé činy, snažiť sa veci napraviť ak sa dajú a ak nie tak radšej každý zlý skutok prekryť inými dobrými skutkami. Myslím si, že to je oveľa lepšie ako sa spoliehať na cirkevné odpustky. Nič totiž čo sme vykonali sa nestratí a Boh vidí aj do nášho vnútra, takže skrývať sa môžeme akurát tak pred svetom a pred ľuďmi. Takže pri všetkých tých cirkvou ponúkaných odpustkoch, dogmách a obradoch, treba dať pozor, aby sme nezablúdili a držali sa toho hlavného.

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Bart De Wever, Ursula von der Leyen

Belgický premiér má strach z Putinovej pomsty. Odmieta dať Ukrajine miliardy zo zmrazených ruských aktív

05.12.2025 07:00

Európska komisia pripravila plán, ako dať Kyjevu 185 miliárd eur zo zmrazených aktív Ruskej centrálnej banky. Belgický premiér Bart De Wever to však odmieta.

Cesta Saca Velka Ida  2

Tragédie prinútili k činu: Cestu hrôzy medzi Šacou a Veľkou Idou chcú konečne opraviť

05.12.2025 07:00

Nočná mora vodičov aj chodcov o pár mesiacov skončí.

USA  loď  útok, Tichý oceán, americká armáda, narkoteroristi, drogy

VIDEO: Americká armáda podnikla ďalší smrteľný útok na otvorenom mori. Štyria muži neprežili

05.12.2025 06:22

Washington pritom stále nezverejnili dôkazy o tom, že tieto plavidlá boli použité na pašovanie drog.

Nikos Christodoulides, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Belgicko má tri podmienky. Po ich splnení skonfiškuje ruský majetok

05.12.2025 06:15, aktualizované: 07:25

Na Belgicko je vyvíjaný veľký tlak, aby siahlo na ruské aktíva, uložené v Eurocleare. Belgický premiér stanovil tri podmienky.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1816328x
Priemerná čítanosť článkov: 2540x

Autor blogu

Kategórie