Na ľudí nestačili ani proroci ani Ježiš.

Boh sa najprv prihovoril Abrahámovi. Z Abraháma vznikol národ. Cez Mojžiša dal Boh svojmu národu Desatoro. To bol zákon pre Židov. No nie vždy sa im darilo tento zákon dodržiavať. Preto Boh ešte mnohokrát prehovoril k svojmu národu prostredníctvom prorokov, aby žili tak ako treba. Často zaznievala veta, že tento národ ma ctí perami, ale jeho srdce je ďaleko odo mňa. Nakoniec prišiel Ježiš syn Boží. Bežní ľudia sa k nemu hrnuli, ale vtedajšia cirkev a svetská moc ho zlikvidovali. Židia boli až tak nechápaví, že Ježišových nasledovníkov kruto prenasledovali.

Takže Židia boli v popredí a aj sú v popredí, oni totiž aspoň veria v Boha. Hoci sa im zrejme nedarí žiť vždy podľa zákona alebo Bohu správne rozumieť. Potom Európania začali prijímať Ježišove posolstvo. Zo začiatku to musela byť silná a živá viera. Neskôr akoby túto vieru rozložili cirkevné koncily a veda. Vedci odhalili niektoré nesprávne názory kresťanov o stvorení ako že zem sa točí a obieha okolo slnka. Lenže to boli len nesprávne názory a výklady kresťanov a nie výklady Boha. Veď uznajte hádam Stvoriteľ vie čo stvoril a ako to funguje.

Ďalší faktor pre ateizmus je, že ľuďom sa veľmi nechce dodržiavať prísne morálne požiadavky Stvoriteľa. Tak radšej spochybňujú samotnú existenciu Boha, jeho zákony a proste všetko. Výsledkom má byť že si môžu v pokoji robiť čo chcú. V podstate si môžu robiť čo chcú, len zásadnú chybu robia v tom, že si myslia, že za svoje konanie nenesú zodpovednosť.

Ježiš videl, že ani všetky výnimočné veci čo urobil v Izraeli nebudú stačiť, aby sa ľudia zmenili. Niektorí ho síce nasledovali, ale duchovná a svetská moc sa obrátili proti nemu a jeho nasledovníkom. Preto Ježiš prosil svojho Otca, aby vyslal ešte ľuďom Pomocníka, ktorý ich uvedie do všetkej pravdy a všetko im vysvetlí. Podľa mňa tu ten Pomocník aj bol a naozaj aj všetko potrebné vysvetlil vo svojom diele. Lenže mnohí ľudia aj tak odmietajú jeho vysvetlenia. Cirkev tak isto ako za čias Ježišových sa stavia proti Pomocníkovi. Materialisti chápu len hmotné veci.

Takže aj keď dal Boh ľuďom zákony pre ich spásu a záchranu, ľudia reptali, že prečo im vôbec niečo prikazuje. Keď sa Boh dal poznať ľuďom v pozemskom tele ako syn Boží a činil výnimočné veci, cirkev vrieskala, že je Belzebubom posadnutý a vynútili si jeho ukrižovanie. A keď prišiel Ježišom prisľúbený Pomocník, aby nás uviedol do všetkej pravdy, tak ľudia povedia, že nie, že oni sami majú pravé vedenie a cirkev je samozrejme proti Pomocníkovi, veď ako by vôbec mohol niekto niečo vysvetľovať, predsa na to sú tu oni „neomylní“ a „vševediaci“.

Takže čo Boh urobil zle alebo čo ešte iné má urobiť? Je to celé smiešne. Podľa mňa Boh už neurobí nič. Som len zvedavý na čo sa potom keď bude zle ľudia vyhovoria?

Keď karma zaniká.

29.10.2025

Ľudia si niekedy poubližujú. Najväčší problém však vidím v tom, že každý vidí len vlastné bolesti a to čo spôsobil druhým nerieši alebo to berie ako spravodlivosť – podľa seba. Lenže problém je, že ak sa človek rozhodne sám pomstiť musí počítať aj s tým, že si naviaže aj novú karmu. Klbko sa tak dosť zamotáva a je ťažké robiť rozhodcu. Ale dokonalým [...]

Všetci čo cítia viac než hmotu.

27.10.2025

Sú rôzne náboženské cirkvi, skupiny, sekty alebo len ľudia, ktorí cítia že zrejme je aj niečo viac ako táto hmota. Abd-ru-shin to potvrdzuje keď píše, že mŕtvu hmotu dávajú do pohybu živé bytosti a my tiež sem prichádzame a pozemské telo je len odevom, aby sme tu vedeli fungovať. Náš skutočný domov má byť raj – duchovná úroveň. Skúsme teda precítiť to, čo [...]

„Žijeme len raz. „

25.10.2025

Spieva sa v známej pesničke a celkovo túto doslova mantru počujeme všade okolo seba. Je tu však len jedno veľké ALE. Čo keď je táto mantra nesprávna a žijeme napríklad aj po pozemskej smrti, tak ako nám to prišiel zvestovať Ježiš. Bežnému človeku je ťažké pochopiť ako je možné, že hlásateľa pravdy, syna Božieho chceli niektorí ľudia navždy umlčať. No je to [...]

NR SR: Rokovanie 20. schôdze

Huliakova novela o hazarde skúša jednotu koalície. Prezident chce zákon vetovať, bez podpory Danka ho neschvália

29.10.2025 20:30

Prezident Pellegrini zamiešal karty vetom, ktoré preverí, či koalícia ešte drží pokope.

Hungary Orban Trump

Trump sa s Orbánom stretne 8. novembra

29.10.2025 20:29

Nemenovaný americký zdroj pre Bloomberg uviedol, že miesto stretnutia ešte nie je známe.

dodik

USA zrušili sankcie voči vodcovi bosnianskych Srbov Miloradovi Dodikovi

29.10.2025 19:47

OFAC uvalil sankcie na Dodika za marenie Daytonskej mierovej dohody, ktorá v roku 1995 ukončila vojnu v Bosne a Hercegovine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 710
Celková čítanosť: 1789030x
Priemerná čítanosť článkov: 2520x

Autor blogu

Kategórie