Založ si blog

Cirkevní hodnostári zaslúžte si svoj desiatok!

Cirkev je financovaná zo štátneho rozpočtu plus dary ľudí. Na tom by nebolo nič zlé, veď aj Boh určil Áronovmu potomstvu desiatok. Keď je však niekto platený, mal by vykonávať aj svoju prácu správne. Predstavte si, že zamestnanec v nejakej firme by nesprávne vykonával svoju prácu. Čo urobí jeho vedúci alebo majiteľ firmy? No môže ho upozorňovať a keď to nepomôže, tak jediná cesta je prepustiť takého zamestnanca a vziať na jeho miesto, takého čo bude vykonávať svoju prácu správne. Alebo čo urobí majiteľ viacerých firiem, keď niektoré nevykonávajú svoju prácu správne? Majiteľ sa môže pokojne rozhodnúť, že tie firmy čo nekonajú správne a neprinášajú osoh zavrie a ponechá si len také čo osoh prinášajú. Podobne môže aj Boh naložiť s odbojnými cirkvami.

Cirkevní hodnostári kresťanských cirkví nechcú alebo sa boja prijať Posolstvo od Abd-ru-shina. Boja sa podľa mňa, že by ich už potom ľudia nepotrebovali a neplatili ich. Podľa mňa je však opak pravdou a práve preto, že neprijímajú Abd-ru-shinove Posolstvo tak silnejú hlasy na odluku cirkvi od štátu. Aj cirkev sama tuší, že sa tomu nevyhne.

Lenže zamyslite sa úprimne cirkevní hodnostári. Vaše výklady písma majú chyby a neodpovedajú na všetky otázky, ktoré si ľudia kladú. Nechcete sa vzdať svojho výtvoru – cirkevných dogiem, ktoré sú úplne mimo reality. Tak sa nečudujte, že všade naokolo vidno úpadok cirkví, že ľudia prestávajú mať o vás záujem. Vy sami sa totiž staviate proti Pomocníkovi. Ten Pomocník má byť aj vašou oporou aj oporou všetkých ľudí.

Robíte to presne tak isto ako zákonníci a farizeji, ktorí srdnato bojovali proti Ježišovi. Ježiš pritom prišiel pre všetkých aj pre nich. Keby mu zákonníci a farizeji otvorili svoje srdcia a vzdali sa svojich chýb pozdvihol by Ježiš aj ich v očiach obyvateľstva. Veď on prišiel zákon naplniť nie zrušiť. Toho čo sa bojíte, to vám práve veľmi pomôže. Je to paradoxná nechápavosť, ktorá sa v našich dejinách cyklicky opakuje. Je vôbec nádej, že sa to niekedy zmení?

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116667x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie