Založ si blog

Cirkevní hodnostári zaslúžte si svoj desiatok!

Cirkev je financovaná zo štátneho rozpočtu plus dary ľudí. Na tom by nebolo nič zlé, veď aj Boh určil Áronovmu potomstvu desiatok. Keď je však niekto platený, mal by vykonávať aj svoju prácu správne. Predstavte si, že zamestnanec v nejakej firme by nesprávne vykonával svoju prácu. Čo urobí jeho vedúci alebo majiteľ firmy? No môže ho upozorňovať a keď to nepomôže, tak jediná cesta je prepustiť takého zamestnanca a vziať na jeho miesto, takého čo bude vykonávať svoju prácu správne. Alebo čo urobí majiteľ viacerých firiem, keď niektoré nevykonávajú svoju prácu správne? Majiteľ sa môže pokojne rozhodnúť, že tie firmy čo nekonajú správne a neprinášajú osoh zavrie a ponechá si len také čo osoh prinášajú. Podobne môže aj Boh naložiť s odbojnými cirkvami.

Cirkevní hodnostári kresťanských cirkví nechcú alebo sa boja prijať Posolstvo od Abd-ru-shina. Boja sa podľa mňa, že by ich už potom ľudia nepotrebovali a neplatili ich. Podľa mňa je však opak pravdou a práve preto, že neprijímajú Abd-ru-shinove Posolstvo tak silnejú hlasy na odluku cirkvi od štátu. Aj cirkev sama tuší, že sa tomu nevyhne.

Lenže zamyslite sa úprimne cirkevní hodnostári. Vaše výklady písma majú chyby a neodpovedajú na všetky otázky, ktoré si ľudia kladú. Nechcete sa vzdať svojho výtvoru – cirkevných dogiem, ktoré sú úplne mimo reality. Tak sa nečudujte, že všade naokolo vidno úpadok cirkví, že ľudia prestávajú mať o vás záujem. Vy sami sa totiž staviate proti Pomocníkovi. Ten Pomocník má byť aj vašou oporou aj oporou všetkých ľudí.

Robíte to presne tak isto ako zákonníci a farizeji, ktorí srdnato bojovali proti Ježišovi. Ježiš pritom prišiel pre všetkých aj pre nich. Keby mu zákonníci a farizeji otvorili svoje srdcia a vzdali sa svojich chýb pozdvihol by Ježiš aj ich v očiach obyvateľstva. Veď on prišiel zákon naplniť nie zrušiť. Toho čo sa bojíte, to vám práve veľmi pomôže. Je to paradoxná nechápavosť, ktorá sa v našich dejinách cyklicky opakuje. Je vôbec nádej, že sa to niekedy zmení?

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398568x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie