Založ si blog

Na ľudí nestačili ani proroci ani Ježiš.

Boh sa najprv prihovoril Abrahámovi. Z Abraháma vznikol národ. Cez Mojžiša dal Boh svojmu národu Desatoro. To bol zákon pre Židov. No nie vždy sa im darilo tento zákon dodržiavať. Preto Boh ešte mnohokrát prehovoril k svojmu národu prostredníctvom prorokov, aby žili tak ako treba. Často zaznievala veta, že tento národ ma ctí perami, ale jeho srdce je ďaleko odo mňa. Nakoniec prišiel Ježiš syn Boží. Bežní ľudia sa k nemu hrnuli, ale vtedajšia cirkev a svetská moc ho zlikvidovali. Židia boli až tak nechápaví, že Ježišových nasledovníkov kruto prenasledovali.

Takže Židia boli v popredí a aj sú v popredí, oni totiž aspoň veria v Boha. Hoci sa im zrejme nedarí žiť vždy podľa zákona alebo Bohu správne rozumieť. Potom Európania začali prijímať Ježišove posolstvo. Zo začiatku to musela byť silná a živá viera. Neskôr akoby túto vieru rozložili cirkevné koncily a veda. Vedci odhalili niektoré nesprávne názory kresťanov o stvorení ako že zem sa točí a obieha okolo slnka. Lenže to boli len nesprávne názory a výklady kresťanov a nie výklady Boha. Veď uznajte hádam Stvoriteľ vie čo stvoril a ako to funguje.

Ďalší faktor pre ateizmus je, že ľuďom sa veľmi nechce dodržiavať prísne morálne požiadavky Stvoriteľa. Tak radšej spochybňujú samotnú existenciu Boha, jeho zákony a proste všetko. Výsledkom má byť že si môžu v pokoji robiť čo chcú. V podstate si môžu robiť čo chcú, len zásadnú chybu robia v tom, že si myslia, že za svoje konanie nenesú zodpovednosť.

Ježiš videl, že ani všetky výnimočné veci čo urobil v Izraeli nebudú stačiť, aby sa ľudia zmenili. Niektorí ho síce nasledovali, ale duchovná a svetská moc sa obrátili proti nemu a jeho nasledovníkom. Preto Ježiš prosil svojho Otca, aby vyslal ešte ľuďom Pomocníka, ktorý ich uvedie do všetkej pravdy a všetko im vysvetlí. Podľa mňa tu ten Pomocník aj bol a naozaj aj všetko potrebné vysvetlil vo svojom diele. Lenže mnohí ľudia aj tak odmietajú jeho vysvetlenia. Cirkev tak isto ako za čias Ježišových sa stavia proti Pomocníkovi. Materialisti chápu len hmotné veci.

Takže aj keď dal Boh ľuďom zákony pre ich spásu a záchranu, ľudia reptali, že prečo im vôbec niečo prikazuje. Keď sa Boh dal poznať ľuďom v pozemskom tele ako syn Boží a činil výnimočné veci, cirkev vrieskala, že je Belzebubom posadnutý a vynútili si jeho ukrižovanie. A keď prišiel Ježišom prisľúbený Pomocník, aby nás uviedol do všetkej pravdy, tak ľudia povedia, že nie, že oni sami majú pravé vedenie a cirkev je samozrejme proti Pomocníkovi, veď ako by vôbec mohol niekto niečo vysvetľovať, predsa na to sú tu oni „neomylní“ a „vševediaci“.

Takže čo Boh urobil zle alebo čo ešte iné má urobiť? Je to celé smiešne. Podľa mňa Boh už neurobí nič. Som len zvedavý na čo sa potom keď bude zle ľudia vyhovoria?

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436374x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie