Založ si blog

Na ľudí nestačili ani proroci ani Ježiš.

Boh sa najprv prihovoril Abrahámovi. Z Abraháma vznikol národ. Cez Mojžiša dal Boh svojmu národu Desatoro. To bol zákon pre Židov. No nie vždy sa im darilo tento zákon dodržiavať. Preto Boh ešte mnohokrát prehovoril k svojmu národu prostredníctvom prorokov, aby žili tak ako treba. Často zaznievala veta, že tento národ ma ctí perami, ale jeho srdce je ďaleko odo mňa. Nakoniec prišiel Ježiš syn Boží. Bežní ľudia sa k nemu hrnuli, ale vtedajšia cirkev a svetská moc ho zlikvidovali. Židia boli až tak nechápaví, že Ježišových nasledovníkov kruto prenasledovali.

Takže Židia boli v popredí a aj sú v popredí, oni totiž aspoň veria v Boha. Hoci sa im zrejme nedarí žiť vždy podľa zákona alebo Bohu správne rozumieť. Potom Európania začali prijímať Ježišove posolstvo. Zo začiatku to musela byť silná a živá viera. Neskôr akoby túto vieru rozložili cirkevné koncily a veda. Vedci odhalili niektoré nesprávne názory kresťanov o stvorení ako že zem sa točí a obieha okolo slnka. Lenže to boli len nesprávne názory a výklady kresťanov a nie výklady Boha. Veď uznajte hádam Stvoriteľ vie čo stvoril a ako to funguje.

Ďalší faktor pre ateizmus je, že ľuďom sa veľmi nechce dodržiavať prísne morálne požiadavky Stvoriteľa. Tak radšej spochybňujú samotnú existenciu Boha, jeho zákony a proste všetko. Výsledkom má byť že si môžu v pokoji robiť čo chcú. V podstate si môžu robiť čo chcú, len zásadnú chybu robia v tom, že si myslia, že za svoje konanie nenesú zodpovednosť.

Ježiš videl, že ani všetky výnimočné veci čo urobil v Izraeli nebudú stačiť, aby sa ľudia zmenili. Niektorí ho síce nasledovali, ale duchovná a svetská moc sa obrátili proti nemu a jeho nasledovníkom. Preto Ježiš prosil svojho Otca, aby vyslal ešte ľuďom Pomocníka, ktorý ich uvedie do všetkej pravdy a všetko im vysvetlí. Podľa mňa tu ten Pomocník aj bol a naozaj aj všetko potrebné vysvetlil vo svojom diele. Lenže mnohí ľudia aj tak odmietajú jeho vysvetlenia. Cirkev tak isto ako za čias Ježišových sa stavia proti Pomocníkovi. Materialisti chápu len hmotné veci.

Takže aj keď dal Boh ľuďom zákony pre ich spásu a záchranu, ľudia reptali, že prečo im vôbec niečo prikazuje. Keď sa Boh dal poznať ľuďom v pozemskom tele ako syn Boží a činil výnimočné veci, cirkev vrieskala, že je Belzebubom posadnutý a vynútili si jeho ukrižovanie. A keď prišiel Ježišom prisľúbený Pomocník, aby nás uviedol do všetkej pravdy, tak ľudia povedia, že nie, že oni sami majú pravé vedenie a cirkev je samozrejme proti Pomocníkovi, veď ako by vôbec mohol niekto niečo vysvetľovať, predsa na to sú tu oni „neomylní“ a „vševediaci“.

Takže čo Boh urobil zle alebo čo ešte iné má urobiť? Je to celé smiešne. Podľa mňa Boh už neurobí nič. Som len zvedavý na čo sa potom keď bude zle ľudia vyhovoria?

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Zatuchlina a splašky. Ružinovskú nemocnicu zatopilo, sterilizačné centrum bolo pod vodou

09.06.2023 19:00

Potom, ako vo štvrtok vytopilo sterilizačné oddelenie, vedenie nemocnice odvolalo operačný program. Nemocnica dnes tvrdí, že je všetko v poriadku.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116599x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie