Naše reakcie sú veľmi dôležité.
15. marca 2025 22:19,
Prečítané 1 010x,
zoran44,
spoločnosť
Kráčame svojimi životmi a zažívame bežné situácie, pekné situácie ale aj vypäté nepríjemné. Je len na nás samotných ako zareagujeme. Vidíme aj ľudí v našom okolí ako reagujú a môžeme sa z toho aj poučiť. Takisto sa môžeme poučiť z našich vlastným minulých reakcií. Po čase zistíme, že niekedy je lepšie ustúpiť, odísť alebo reagovať pokojne. Utápanie sa v hádkach mi teraz pripadá ako plytvanie časom a energiou.
Radšej podporme slabého človeka. Je to podľa mňa oveľa lepšie ako takého človeka dávať dole a vyvyšovať sa nad neho. V bežných situáciách skúsme použiť aj pekné slovo a úsmev. Môžeme si tak navzájom urobiť krajší deň.
A ako už aj materialisti zistili – každá reakcia vyvoláva protireakciu. Čiže ak my dáme dobrú reakciu – dobrá reakcia sa nám pravdepodobne aj vráti.
08.04.2026
V živote zažívame rôzne situácie aj tie ťažké. Pri konfliktoch býva dobrým zvykom, že každá strana má svoje artgumenty. Väčšinou každý hrabe len k sebe, tvrdo bojuje za svoje záujmy bez ohľadu na pravdu a spravodlivosť. Takže sa môže stať, že niektorá zo strán vzkypí od hnevu, kvôli prístupu protistrany. Z takýchto situácií bývajú ťažké hádky, urážky, [...]
05.04.2026
Bola to nedeľa, tretí deň po ukrižovaní Ježiša. Včas ráno prišla Mária Magdaléna k jeho hrobu, ale kameň bol odvalený. Bežala to povedať Ježišovým učeníkom. Šimon Peter a ešte jeden bežali tiež k hrobu a tiež videli hrob otvorený. Učeníci odišli domov, ale Mária z Magdaly ostala. Plakala a potom uvidela dvoch anjelov. Títo jej povedali: Žena čo plačeš?. Ona im [...]
04.04.2026
Každý z nás máme nejakých ľudí vo svojom okolí. Od toho najbližšieho kruhu, cez stredné až k najvzdialenejším, ktorých raz za čas pozdravíme na ulici. Niektorí povedia, že je to dielo náhody kto je v našom okolí ľudia na pracovisku, susedia atď.. Abd-ru-shin však píše, že nič nie je náhoda ani to akým rodičom sme sa narodili, akých máme súrodencov, susedov a [...]
Celá debata | RSS tejto debaty