Založ si blog

Dobré zákony a zlí ľudia.

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské.

Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je nesprávne. Podľa Abd-ru-shina máme za sebou už mnoho životov a tiež žijeme aj keď sa nachádzame mimo Zeme. Čiže deti sem na Zem prichádzajú už zaťažené svojou vlastnou karmou.

Dnes sú tu silné trendy ospravedlňovať svojich blízkych, že oni proste za to nemôžu a dejú sa im zlé veci. Alebo keď sa udeje niečo zlé hľadajú sa príčiny vo všetkom možnom a u najrôznejších ľudí len nie u toho kto bol postihnutý. Toto celé sa tu s nami musí vliecť už pekne dlho. Áno systémy pozemských vlád nie sú dokonalé a často sa dejú krivdy. Ale krivda príde vždy len na toho čo si to zaslúži. Podľa mňa je nejaký systém pozemskej vlády a len sa striedajú utláčatelia s utláčanými – iba si vymenia miesto a všetko pokračuje ďalej.

Dnešná viera je asi takáto: Konať dobro sa neoplatí. Spravodlivosť treba zobrať do vlastných rúk. Tento svet je ale nespravodlivý atď..

Ľudia by však mali začať uvažovať aj nad tým, že zákony Stvoriteľove sú dokonalé. To len my sme sa odklonili zo správnej cesty, zablúdili sme ako Ježiš povedal. Ľudia berú spravodlivosť do svojich rúk a donekonečna si oplácajú zlé zlým. Mizivé percento ľudí verí v skutočnú Stvoriteľovu spravodlivosť, že skutočne zlo bude potrestané a dobro odmenené. A pomery v ktorých žijeme sú len verným obrazom viery ľudí a ich správania.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436422x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie