Založ si blog

Sme smiešni.

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v minulosti nekonali dobre.

Skúste si to aspoň na 10 minút predstaviť. Lebo dnešná predstava o viere a Stvoriteľovi je príliš ovplyvnená cirkvou. Tou cirkvou ktorá o pravdách a poznaní hlasovala na konciloch. Za čo zdvihla ruku väčšina – to bola pravda, ktorú neváhali presadzovať aj pod hrozbou mučenia a vraždenia. Už tu by nám mala zasvietiť kontrolka, pretože načo je potrebné PRAVDU vynucovať pod hrozbou zavraždenia? Pravda jednoducho je a treba ju len postupne objavovať.

Pred pár storočiami by ľudí hovoriacich o karme a minulých životoch veľmi ľahko mohli vyhlásiť za kacírov a upáliť alebo zavraždiť iným spôsobom. Dnes to už cirkvi urobiť nemôžu a podľa mňa je to vôľa Božia, že nemajú tú moc. Dnes je tu priestor, aby ľudia začali uvažovať o týchto veciach. Je až zarážajúce aká je v tej karme jednoduchosť a tiež dokonalá spravodlivosť. Už to samotné by nám malo byť nápadné. Verím tomu, že prichádza čas keď sa už ľudia zbavia strachu z cirkvi a začnú poctivo a so srdcom skúmať zákony stvorenia.

Je to veľmi dôležité, priam kľúčové, pretože ak existuje karma, tak kto by už išiel niekomu ubližovať. Veď by sa sami ľudia toho desili. Nie je vám to nápadné a podozrivé. Tá jednoduchosť a logika. Nemusíte roky študovať písma. Ale ak chcete môžete a toto všetko tam nájdete ukryté. Všetko zlé dávame za vinu našim blížnym a pritom je možné, že každý z nás len žneme, čo sme si sami zasiali. Ak tie plody chutia odporne a sú zhnité je to len naša vina. Verím že sa to ťažko číta aj pre mňa je to ťažké stráviť, ale celé to dáva zmysel. Vo svojom vnútri túžime po láske a harmónii. Chýba nám však presvedčenie. Tu nám nepomôže cudzí názor ani slepá viera, len poctivé skúmanie každého jednotlivca samého za seba. To sa nedá niekomu dať ako bochník chleba, to musí každý sám nájsť. Verím tomu, že pravú živú vieru je možné získať len poctivou námahou konkrétneho jednotlivca.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436357x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie