Založ si blog

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik

ani jedna cirkev nedokáže človeku odpustiť vinu a ani jedna cirkev nevlastní miesta v raji, takže ich nemôže ani rozdávať. Toto môže jedine Stvoriteľ.

To že predstavitelia cirkví skúmali písma je dobré, ALE to že zo svojich výkladov a zo svojich hlasovaní na konciloch urobili písmo Sväté už nie je v poriadku. Katolícka cirkev si svoje výklady obhajovala mučením a vraždami. Ostatné kresťanské cirkvi viac menej ich dogmy prevzali. Dodnes cítiť pachuť tohto teroru a strach ľudských duší slobodne skúmať pravdu.

Nedajme sa však uspať, aby to nebol spánok večný. To čo sa stalo zvykom a niečím bežným ešte nemusí byť pravda. Zvlášť tu v pozemských končinách, kde ľudia otrávili a pokrivili všetko čoho sa dotkli. Veriť niečomu bez vlastného presvedčenia je len slepá viera. Aj keby tá viera bola neviem ako silná zrejme nás nezachráni. Podstatná je vždy PRAVDA. Aj Ježiš miloval pravdu, žil v pravde a hovoril pravdu. Židia mali Mojžišov zákon, napriek tomu Ježiš hovoril, že sme zablúdili celé ľudstvo.

Stačí si vytvoriť nesprávne názory a náš kurz sa vychýli nesprávnym smerom. Vyzerá to, že len pravda vedie do Kráľovstva nebeského. Prečo cirkvi tak lipnú na svojej sláve? Za čias Ježišových neváhali židovské cirkvi Ježiša označiť za Boho-rúhača. Dnes je to podobné, len slovník je mäkší a cirkvi už nemôžu vraždiť. Ako je vôbec možné, že sa cirkvi stavali a stavajú proti pravým Božím Vyslancom? Sú to čudné pohnútky a je to absurdné.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Ruské úrady podozrivého zadržaného v Turecku identifikovali ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

Česká vlajka / ČR / Česko /

Česko podľa Bruselu nesprávne implementovalo smernicu, eurokomisia sa obrátila na Súdny dvor EÚ

25.07.2024 13:08

Praha ani po predchádzajúcej výzve neponúkla uspokojivé odpovede.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436337x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie