Založ si blog

Klamanie.

Ako vnímajú klamanie ľudia? Podľa mňa je mnoho ľudí, ktorí si myslia, že klamaním niečo získajú. Každému je jasné, že klamanie je podvádzanie, ale mnohí ľudia si myslia, že keď budú dostatočne šikovní, tak sa vyhnú nejakým následkom. A prečo sa vlastne klame? No buď je cieľ vyhnúť sa trestu alebo je to cieľ získať pre seba nejaké výhody.

Ako vníma klamanie Stvoriteľ? Ten sa vyjadril, keď dal ako jeden z 10 príkazov: Nevydáš krivého svedectva proti svojmu blížnemu. Taktiež nájdeme v evanjeliách alebo v Starom zákone viaceré zmienky o tom, že Stvoriteľ je Pravda, On miluje Pravdu a v nej žije. Naproti tomu Ježiš označuje Lucifera ako otca lži.

Abd-ru-shin sa vyjadruje ku klamaniu, tak že platí karmický zákon. Čiže ak niekto dosiahne nejaké ciele nekalým spôsobom alebo niekomu ublíži aj klamstvom, raz bude musieť za všetko aj s úrokami zaplatiť a všetky škody odčiniť, všetko odtrpieť a napraviť. Takže vidíme že Stvoriteľ zakazuje klamať. Zakazuje to preto, že je to podľa Neho škodlivé. Ježiš a Abd-ru-shin to vysvetľujú, prečo je to pre nás škodlivé.

Lenže ešte stále mnoho ľudí verí, že klamaním si môžu pomôcť, že sa vyhnú trestu alebo môžu získať nejaké výhody. Táto viera však pochádza od Lucifera a nič dobré nám neprinesie, mali by sme sa toho vzdať. Ešte pozemský rozumček, ktorý vníma len túto hmotu a verí v jeden život nám našepkáva, že je lepšie klamať, že sa to oplatí. Ale v hĺbke svojho srdca cítime, že je to nesprávne. A to je ten kompas, ktorého by sme sa mali držať.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398511x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie