Založ si blog

Prečo Ježiš prišiel na tento svet.

Ježiš hovorí o nás, že sme zablúdili. To znamená zišli zo správnej cesty a vydali sa na nesprávnu. Keď bol Ježiš pred Pilátom povedal mu: „Ja som sa na to narodil a na to som prišiel na svet, aby som vydal svedectvo o pravde. Každý kto je z pravdy počúva môj hlas.“

V čom spočíva to zablúdenie? Podľa mňa v tom, že sa ľudia príliš upli na hmotu. Spojenie s duchovným svetom a Stvoriteľom sa úplne alebo čiastočne prerušilo našou vinou. Ľudia kedysi dávno videli rôzne bytosti. Nazvali ich „bohmi“ a uctievali ich. Časom však opustili týchto bohov a začali žiť podľa svojej ľubovôle. Ľudia si začali myslieť, že môžu robiť čokoľvek bez toho, že by znášali nejaké následky.

V Izraeli však Stvoriteľ vyjavil svoju vôľu aj návod ako správne žiť. Židia dostali Mojžišov zákon a Desatoro. V podstate sú to všetko požiadavky, aby ľudia žili čestne a nepáchali zločiny. Židia mali byť žiarivým vzorom pre všetky národy. Ako však aj zo Starého zákona vieme podľahli pokušeniu a začali si hľadať cestičky ako zákon obchádzať. Teraz už vieme, že tým vybabrali len so sebou a valila sa na nich jedna pohroma za druhou. Predsa len boli v tomto národe čestní ľudia a mnohí verili v Jehovu.

Do toho všetkého prichádza Ježiš. Niektorí ho spoznali ako dlho očakávaného Mesiáša, iní nie. A Ježiš priniesol ešte väčšie poznanie ako všetci pred ním. Hovoril o tom, že duch oživuje telo, že pozemskou smrťou sa nič nekončí. Hovoril o Kráľovstve nebeskom – raji, kde blažení duchovia oslobodení od hriechu žijú večný život. Hovoril aj to, že kto mečom bojuje, mečom zahynie alebo čo sejete, to zožnete. Čiže akoby nebolo možné sa vyhnúť spravodlivému trestu či odmene.

Toto je obrovské dielo a obrovského posolstvo, ktoré podľa mňa ľudstvo dodnes nedocenilo. Ježiš neprišiel na to, aby ho tu ukrižovali. On prišiel napriek tomu, že vedel že ho ukrižujú. Je to obrovský prejav lásky. Prišiel aby povedal ľuďom svojej doby ako to skutočne všetko funguje. Mnohí ho za to milovali a mnohí nenávideli. Väčšina ľudstva dodnes neprijala Ježišove učenie. Ľudia však môžu proti tomu bojovať koľko chcú, jediné čo tým dosiahnu je podľa mňa to, že v skutočnosti sami utrpia škodu.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371230x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie