Založ si blog

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné:

Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil neschopným, aby jednoducho a v pokore prijímal Božie milosti. Chcel zo seba urobiť Stvoriteľa, chcel mať všade posledné slovo, chcel si vynútiť, aby pôsobenie Všemohúceho bolo úplne podrobené jeho pozemskej vôli.“

Sebaúctu môže muž nadobudnúť jedine pohľadom na ženskú dôstojnosť, ktorú ochraňuje a to mu poskytuje a udržiava úctu pred sebou samým. To je to veľké doteraz ešte nevyslovené tajomstvo medzi ženou a mužom, schopné dať mu tu na zemi podnet na veľké čisté činy. Tajomstvo ktoré všetko myslenie očistne prežaruje a tak rozširuje posvätný záblesk vznešenej túžby po Svetle v celom pozemskom bytí. Ale to všetko odňala mužovi žena, ktorá rýchlo podľahla Luciferovmu zvádzaniu následkom smiešnej márnomyseľnosti pozemského rozumu.

Ešte ste si celkom neujasnili ťarchu škodlivých následkov, ktorá musela dopadnúť na celé pozemské ľudstvo, keď väčšina pozemského ženstva sa snažila svojím nesprávnym správaním horlivo rúcať mosty spájajúce ho s prúdmi Svetla. Len čo sa žena pokúsi mužsky myslieť i konať, tu sa hneď toto chcenie prejaví príslušným spôsobom. Najprv vo všetkom čo je s ňou úzko späté s bytostným, potom i s jemnohmotným, rovnako ako potom po určitom čase aj v jemnejšej hrubohmotnosti.

Tým je potom strhnutý most, ktorý pozemskú ženu robí schopnou svojím pasívnym druhom prijímať vyššie žiarenia a sprostredkovávať ich hrubšej hmotnosti, v ktorej je svojím telom určitou silou zakotvená. Toto je však tiež ten most, ktorý duša potrebuje na pozemskú inkarnáciu do hrubohmotného tela. Ak tento most chýba, tak je každej duši vstup do rastúceho tela znemožnený. Lenže ak je tento most iba čiastočne zrútený, čo závisí od druhu a veľkosti chceného pomužštenia činnosti ženy, tak sa aj napriek tomu môžu inkarnovať duše, ktoré rovnako nie sú ani celkom mužské ani celkom ženské, tvoria teda nepekné, neharmonické zmesi.

Nežné, pravé ženské duše sa nikdy neinkarnujú skrz takéto neženské ženy. Z toho dôvodu je ženské pokolenie na zemi postupne celkom otravované. Nakoniec nastáva po určitom čase neplodnosť, takže národ ktorý pripustí, aby sa ženstvo pomužšťovalo, je odsúdený na pomalé vymieranie.

Toto dianie však v dnešných moderných časoch naberá na obrátkach, vidíme to všade okolo seba. Ľudí patriacich do LGBTI+ komunity pribúda. Týchto ľudí nemusíme nenávidieť, môžeme ich rešpektovať. Rozhodne by som však neodporúčal oslavovať týchto ľudí, pretože sú pokrivení – oni sa však môžu narovnať. Pre tieto duše by však bolo lepšie keby sa vyvíjali vo svojich úrovniach kam prirodzene patria. Radšej sa začnime podrobnejšie zaoberať koreňom celého problému – pomužšťovaním žien. Šíri sa to ako mor, ženy sa chcú vo všetkom vyrovnať mužom a paradoxne mužov nútia vykonávať jemné ženské práce.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371236x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie