Založ si blog

Sila svedomia.

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom.

Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále nám pripomína, že sme konali nesprávne. Taký človek má potom tendenciu používať omamné látky, je to akási podvedomá snaha umlčať ten vnútorný hlas. Alebo sa neustále rozumom presviedča, že sa to oplatilo veď dotyčný-á získal-a veľa peňazí.

Lenže akoby dokonalá spravodlivosť skutočne existovala a ten človek ktorý takto nečestne prišiel aj k veľkým peniazom sa z nich v skutočnosti nedokáže úprimne radovať. Možno to hrá pred okolím ale vie, že seba a pravdu neoklame nikdy. Nastupujú skôr reálne vnútorné pocity ako opovrhovanie sebou samým, sebaubližovanie, hnev na seba samého a podobne.

Na svete sa deje mnoho zlých vecí. Ale čo robiť keď už urobíme niečo zlé? Abd-ru-shin nám radí, že kňaz z nás vinu nedokáže sňať. Sebapoškodzovanie nedáva zmysel ak existuje železný karmický zákon. Takže čo môže skutočne pomôcť je naozaj úprimne oľutovať svoj čin-y. Poprosiť o odpustenie toho alebo tých komu sme ublížili. A potom poprosiť o odpustenie aj Stvoriteľa. Veľmi by osožilo keď sa páchateľ vnútorne polepší a stane sa lepším človekom. Takisto si myslím, že keď začne konať dobré skutky môže to oslabiť silu prichádzajúcej zlej karmy.

Jednoducho páchateľ neprávosti by sa mal vnútorne nastaviť na prijatie spravodlivého trestu. Tým že sa polepší a začne konať dobré skutky, skutočne môže oslabiť účinky, ktoré na neho určite doľahnú kvôli jeho zlému skutku. Takto nejako to vraj funguje v úplnej jednoduchosti. Dokazovalo by to aj dokonalosť Božiu. Problém je len v tom, že ľudia to v takýchto ťažkých chvíľach aj cítia, ale všeobecná verejná mienka nám bráni prijať tieto jednoduché zákonitosti.

Príliš dlho sme zrejme páchali neprávosti. Neboli to storočia, to museli byť tisícročia počas ktorých platil zákon džungle – zákon silnejšieho. Ten síce platí vždy a všade, ale musíme k nemu prirátať aj zákon karmický, že za všetko zlé zaplatíme a naopak za všetko dobré k nám prídu požehnania. Ľudia sa tomuto neskutočne vzpierajú. Náš cit hovorí, že je to skutočne tak, žiaľ nechali sme vládnuť chladný rozum, ktorý pozná len hmotu a tomuto sa vysmieva.

Lenže dokedy ešte necháme vládnuť tento nezdravý stav? Dokedy chceme ešte seba a svojich blízkych nechať zapletať sa do kolotoča utrpení? Je naozaj také ťažké priznať si chybu a pokúsiť sa vykročiť novou cestou?

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371229x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie