Založ si blog

Ľudské zrkadlá v našom okolí.

Každý z nás máme nejaké okolie. Myslím tým ľudí s ktorými prichádzame do kontaktu – rodinu, priateľov, kolegov a podobne.

Skúsme teraz na chvíľu pripustiť, že existujú minulé životy a pred očami sa nám otvorí úplne nová dimenzia. Títo ľudia ktorých okolo seba máme, majú rôzne povahy, niektorí sú nám milí, iných sa desíme, niektorí nám pomáhajú, iní robia najrôznejšie problémy. Ak teda existujú minulé životy, je možné že týchto ľudí sme v dávnej minulosti ovplyvnili práve MY.

Viem že pre mnohých je to až nepredstaviteľné a ťažko stráviteľné, niekomu to však môže do seba zapadnúť ako chýbajúci diel puzzle. Teraz sa na týchto ľudí pozrime ako na svoje zrkadlá. To čo vidíme ako pekné a dobré v sebe podporujme a naopak to, čo rozpoznávame ako deštruktívne, škodlivé a nepekné to zo seba odstraňujme. Vraví sa, že tento život na Zemi je pre nás veľkou školou – s týmto môžem len súhlasiť a z hľadiska minulých životov to len naberá väčšie rozmery.

Môže byť, že niekoho vo svojom okolí neznášame. Nemali by sme však tým človekom pohŕdať. Nazrime do svojho vnútra, pretože je kľudne možné, že presne takí istí sme kedysi dávno boli aj my, ale sme sa postupom času a vplyvom okolností zmenili. Teraz nám tento človek môže slúžiť ako definitívne utvrdenie, že nová lepšia cesta ktorou sme sa vybrali je správna. Tiež je to možnosť TENTOKRÁT DAŤ TOMUTO ČLOVEKU SPRÁVNY PRÍKLAD!!!

Preto ani nemá veľký význam tomuto človeku sa posmievať alebo ním opovrhovať. Možeme mu radšej dať lásku a porozumenie. A ak pripustíme, že v dávnej minulosti sme mu práve my mohli dať tento zlý príklad, tak je to aj dar mať tu toho človeka aj keď je nám to nepríjemné – úplne sa zbaviť svojej zlej karmy. Teraz stojíme v blízkosti tohto človeka a buďme pevný ako skala v dobrom a peknom správaní. Takto tomu človeku jasne ukážeme aký je náš aktuálny kurz. To či tento človek prijme náš nový kurz a opäť nás bude nasledovať je len a len na ňom. Podľa mňa je určitý diel viny, ktorú si musíme odpykať a potom môžeme ísť ďalej.

Môžeme vo svojom vnútri vysloviť niečo ako: „Prepáč že som ťa v minulosti naučil zlým veciam. Toto čo robíš nie je správne. Mám ťa rád. Ale ja už mám novú cestu, lepšie a krajšie správanie a takto chcem žiť. Aj ty hľadaj lásku a odpustenie, krajšie a lepšie správanie a budeš pokojnejší a šťastnejší.“ Všetko je v pohybe, možno tento človek vo vašej blízkosti zotrvá ešte dlho, možno to bude len krátko. Vstupuje do toho veľa faktorov – ale skutočne všetko sa mení. Predovšetkým majme na pamäti, že hlavne po pozemskej smrti každý pôjde do svojho rovnorodého prostredia – tam už nie je bariéra hmotného tela. Prvoradé je aký sme my samy a to teraz v tejto sekunde, z milosti Božej je možné odpykať si každú vinu, preto sa na svojej ceste nezľaknime ani utrpenia. Zmierniť to utrpenie môže ak začneme do svojho okolia dávať lásku, porozumenie a trochu radosti.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347909x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie