Založ si blog

Kresťanské cirkvi a slobodná vôľa ľudí.

Cirkevní hodnostári sa snažia dodržiavať zákony Božie a správne viesť ľudí. Veľkou chybou ktorú robia je podľa mňa to, keď sami seba prezentujú ako neomylných. To vyvrátil aj Ježiš keď kritizoval zákonníkov a farizejov, že jednoducho mali ešte aj oni chyby. Podobne vysvetľuje Abd-ru-shin:

„Boh dal ľudskému duchu v jeho podstate slobodnú vôľu rozhodnutia. Len v nej môže dozrievať tak ako má, obrusovať sa a plne rozvinúť. Len v tom spočíva pre neho možnosť vývoja. Keď je však táto slobodná vôľa podväzovaná, tak je prekážkou, ak nie práve násilným vrhnutím späť.

Ale kresťanské cirkvi ako aj mnohé náboženstvá bojovali vtedy (stredovek, inkvizícia) proti tomuto Božskému ustanoveniu a vystupovali proti nemu s najväčšou krutosťou. Mučením a nakoniec smrťou chceli ľudí donútiť, aby si vybrali a šli po takých cestách, aby urobili také priznania, ktoré boli proti ich presvedčeniu, teda proti ich vôli. Tým sa prehrešovali proti božskému príkazu. Avšak nielen to, ony zabraňovali ľuďom vo vzostupe ich ducha a vrhali ich ešte o stáročia späť.

Keby sa tu prejavila aspoň iskrička citu, teda ducha, tak by sa nesmelo a ani nemohlo stať niečo takého! Podľa toho všetko neľudské spôsobila len chladnosť rozumu.“

Takže cirkev nemala čo nikoho trestať a mučiť, ale ísť správnym príkladom. Tento nesúlad je len ďalším príkladom toho, že cirkev ani jej predstavitelia nie sú dokonalí. Žiaľ ešte horšie je to, že praví Boží služobníci by mali spoznávať aj nové Božie posolstvá nielen tie staré, ktoré sa plynutím času potvrdili.

Veď ak je niekto v Bohu a Boh v ňom, nemôžu tam byť protirečenia a rozpory. Ježiš tiež neprišiel zrušiť Mojžišov zákon, ale naplniť ho. Ježišovi učeníci a jeho nasledovatelia dokázali prijať staré aj nové – Ježiša. Boli však len takou hŕstkou v národe. Dnes je to podobné cirkev bráni veriacim prijať Abd-ru-shina a jeho Posolstvo, čo je veľká škoda. Opäť len hŕstka ľudí nachádza jednotu, zhodu v Mojžišovom zákone, Ježišovom učení a Abd-ru-shinovom Posolstve.

Je veľmi smutné, že oficiálna cirkev, ktorá by mala byť pre ľudí mostom k Bohu sa stavia na odpor ľuďom doslova zakazuje Abd-ru-shinove Posolstvo. Oni by mali byť práve tou bránou, na to sú tu na Zemi, toto poslanie si vybrali. Mali by ľuďom pomáhať porozumieť Bohu, vysvetľovať prečo sa oplatí dodržiavať Božie ustanovenia a žiť čestne, ísť príkladom.

Oni nemajú dávať vlastné stanoviská k tomu, čo ešte nebolo vysvetlené a naopak mali by sa radovať keď príde nové zvestovanie, kde je vysvetlené aj to, čo doteraz ešte nebolo vysvetlené. Mali by sa za tým náhliť a tešiť sa z toho a nie stavať sa proti tomu ako sa mnohí, nie však všetci, kňazi, zákonníci a farizeji v Izraeli stavali proti Ježišovi.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347872x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie