Založ si blog

Objednávateľ vraždy Kajfáš.

Pozrime sa na jednu dôležitú a hroznú vec. Najvyšší predstaviteľ vtedajšej židovskej cirkvi, podporovaný mnohými cirkevnými hodnostármi, priviedol Ježiša pred Piláta a neprestali vrieskať, kým Pilát nedal Ježiša ukrižovať. Keby mal moc Kajfáš Ježiša zabiť sám, bez váhania by to urobil. Bola to len zákonná prekážka, že nemohli sami vykonať rozsudok smrti. Takže Kajfáš aj s mnohými cirkevnými hodnostármi je z dnešného pohľadu objednávateľ vraždy syna Božieho. Len sa nad tým zamyslite, je to desivé akoby varovanie aj pre dnešnú dobu.

Ježil bol aj je čistá pravda. Dá sa povedať, že Kajfáš tú pravdu dal doslova zabiť. Podľa mňa niečo podobné robia aj dnes mnohí, určite nie všetci cirkevní hodnostári – zabíjajú pravdu prinesenú Ježišom prisľúbeným Radcom. Áno ten Radca čo nás mal uviesť do všetkej pravdy. Lenže väčšina cirkevných hodnostárov žiaľ aj tu na Slovensku sa stavajú proti tomu čo Radca priniesol. Namiesto toho nanucujú veriacim diela svoje a svojich predchodcov.

Predpokladám že o pár desaťročí alebo storočí si ľudia budú klepať na čelo, ako sa niečo také mohlo diať. Tak ako my dnes nechápeme ako mohli kedysi ukrižovať syna Božieho – Mesiáša. Myslím si, že sa oplatí nad tým trochu pouvažovať. Dnes sme vo výhode, cirkev už nemá možnosť vraždiť a zabíjať pravdu a ani nás.

Ježiš neprišiel zrušiť Mojžišov zákon, ale naplniť. Veď keď on a Otec sú jedno, prečo by rušil, čo jeho Otec prikázal Mojžišovi. A Radca tiež neprišiel zrušiť, čo Ježiš priniesol. Veď Ježiš sám sa vyjadril: „On z môjho vezme a MŇA OSLÁVI.“. Čo však Radca prišiel zrušiť sú omyly a bludy, ktoré počas stáročí cirkev do Ježišovho učenia vložila, nesprávne výklady a podobne.

Cirkev sa môže krútiť koľko chce, raz sa aj tak bude musieť vyjadriť k Abd-ru-shinovi. Raz sa budú musieť rozhodnúť, či zotrvajú na svojich dogmách alebo prijmú pravdu od Abd-ru-shina. Môžu si dávať milión dôvodov prečo zotrvať na diele svojich predchodcov, ale podstatné je či sa priklonia k pravde alebo nepravde. Neviem čo špekulujú, či si myslia, že ich pápež im poskytne miesto v nebi alebo uchová ich dušu? Veď na to má moc len Stvoriteľ. Pravda býva prekvapivo jednoduchá, netreba o nej do úmoru hĺbať, len ju jednoducho skúmať a jednoducho prijať.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347985x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie