Založ si blog

Pápež František a Kajfáš.

Zahrajme sa hru nájdi 5 rozdielov. Ja napíšem ako to vidím ja a vy mi napíšte pod článok vaše postrehy.

Idem porovnať pápeža Františka ku Kajfášovi. Vytvoril som 3 kolonky kde sú zhruba v zhode, kde je pápež František na tom lepšie oproti Kajfášovi a kde naopak horšie:

Zhoda

Obidvaja – najvyšší cirkevní predstavitelia.

Obidvaja – uznávajú a ctia staré Božie posolstvá. Kajfáš ctil Mojžiša a jeho zákon. Pápež František ctí Ježiša a to čo priniesol.

Obidvaja odmietajú nové Božie posolstvo. Kajfáš odmietal Ježišove a pápež František odmieta to Abd-ru-shinove.

Lepšie

Kajfáš a jeho prívrženci útočili na Ježiša a jeho učenie, pápež František tak zatiaľ nerobí aspoň verejne. Taktiež cirkev dnes neprenasleduje a nevraždí nasledovníkov Abd-ru-shina, čo je však vzhľadom na aktuálny právny systém takmer nemožné.

Horšie

Židovská cirkev si tiež vytvorila nejaké tradície, čo im aj Ježiš vytýka a je to zachytené v evanjeliách. Ale kresťanská cirkev si dovolila v stredoveku odhlasovať na konciloch nejaké tvrdenia, ktoré boli vyhlásené za dogmy, čiže neomylné a neodvolateľné. Pápež toto dielo neodmietol naopak trvá na jeho dodržiavaní aj keď je v rozpore s učením nového Božieho posla.

Porovnajte si to kľudne aj vy z vášho pohľadu. Nezabudnime však na to, čo spôsobil Kajfáš svojmu národu. Som presvedčený o tom, že Ježišove podobenstvo O zlých vinohradníkoch sa vzťahovalo na Kajfáša a jeho prívržencov. Toto podobenstvo sa naplnilo a Židia boli masakrovaní rímskymi légiami a vyhnaní zo zeme zasľúbenej, čo trvalo cca 1900 rokov až do príchodu Radcu. V časoch Radcu ešte stále Židia neuznávali Ježiša za Mesiáša a nasledovalo ich masové vyvražďovanie. Predpokladám že na Židov prídu ešte ďalšie pohromy, až kým neuznajú konečne Ježiša za Mesiáša. Lebo takto akoby označovali Boha za klamára a aj prorokov, ktorí prorokovali príchod Mesiáša do Izraela.

A čo zlé môže spôsobiť pápež František? Tak samozrejme ak bude naďalej lipnúť na dodržiavaní ľudských výmyslov – dogiem aj keď nie sú v súlade s pravdou, v prvom rade sú ohrozené duše veriacich. Pápež tiež podporuje migráciu, takže ďalším rizikom ktoré od neho prichádza je zánik národov západnej Európy, pretože tam postupne začne prevažovať moslimské obyvateľstvo a pôvodné bude v menšine. A potom hostia ukážu hostiteľom svoju pravú tvár odhodlane bojovať za Allaha.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347856x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie