Založ si blog

Kajfáš spôsobil holokaust Židov.

Samozrejme že vykonávateľom tohto hrozného činu bol nástroj temna Hitler. Ide však o to, že Ježiš hovoril o nejakom zákone: „Čo sejete, to zožnete!“. Takže treba sa pozrieť čo spôsobil Kajfáš a jemu podobní cirkevní hodnostári Izraela v časoch Mesiáša. Áno ako už vieme číhali na Ježiša, stavali sa všade proti nemu, ale keď zistili, že ho nedokážu zdiskreditovať, tak sa rozhodli, že ho znesú z tohto sveta, aby opäť len oni boli za hviezdy pred ľuďmi. Ježiš a Otec sú však jedno, takže sa vlastne stavali na odpor samému Bohu a spôsobili Jeho synovi mnoho trápenia a bolesti.

Kajfáš a jeho krídlo cirkevných hodnostárov dotlačili Piláta, aby Ježiša ukrižoval. Neskôr prenasledovali a vraždili aj jeho učeníkov a nasledovníkov. Jednoducho Ježiša považovali za falošného proroka a hnutie, ktoré vznikalo chceli zadupať a navždy zlikvidovať, vymazať, aby bol zase „pokoj“. Ježišov odkaz a učenie však nezmizlo z tohto sveta vďaka odhodlaniu prvých kresťanov. Z Izraeli však medzi ľuďmi takmer úplne zadupali Ježišov odkaz.

Vedci vravia, že nič nezostane bez následkov a vravel to aj Ježiš. A také opovážlivé konaniu proti Bohu akým bolo zavraždenie Mesiáša, jeho nasledovníkov a žiaľ medzi Židmi aj jeho učenia nemohlo zostať bez následkov. Kajfášove krídlo proste v Izraeli zvíťazilo, dokonca si neskôr ľudia zvolili za Mesiáša Bar Kochbu. Vypuklo povstanie proti Rímu a rímske légie vyhnali Židov z Palestíny. Splnilo sa tak Ježišove podobenstvo O zlých vinohradníkoch a tiež aj priame predpovede o zborení chrámu a podobne.

Takže nastala už známa diaspóra a Židia sa rozutekali do celého sveta, hlavne však do Európy a Ruska. Židia mali cca 1900 rokov na to, aby sa s týmto svojím zlyhaním nejako vysporiadali, zmenili svoj názor, uznali si chybu a prosili Boha o odpustenie. Vyzerá to však, že drvivá väčšina Židov tak neurobila.

Na túto Zem prišiel Radca, konkrétne narodil sa do nemeckého národa. Väčšina Židov a väčšina Nemcov nespoznali a neprijali ani Radcu, ktorého nám Ježiš zasľúbil. Stav sveta a ľudí bol aký bol v tom čase. Jednoducho väčšia časť sveta a väčšia časť Nemcov sa priklonila k temnu, čo nie je nič prekvapivé tu na zemi. A tak prišiel k moci užitočný idiot a nástroj temna Hitler. Keby to nebol Hitler, tak by to bol niekto iný. Temno si podľa mňa mohlo vyberať, obrovská masa ľudí bola temnom očarená.

Boh nemohol Židom pomôcť, pretože mali na rukách krv Jeho syna Ježiša a mnohých iných a stalo sa to, že temno pozdvihlo svoju hlavu. Svet zaplavila obrovská nenávisť voči Židom a tí boli podrobení opovrhnutiu, obratí o majetky, vystavení hanbe a vraždeniu. Muselo to byť niečo hrozné. S obrovským utrpením Židov ako by však prišlo aj k odpusteniu ich viny. Židia boli opäť zahnaní späť do zeme zasľúbenej, aby obnovili svoj štát.

Raz možno príde čas, keď aj Židia uznajú Ježiša za Mesiáša. No obávam sa, že cesta k tomu bude bolestivá. Potom zistia, že prvotný podnet k ich vyhnaniu zo zeme zasľúbenej a neskoršiemu holokaustu urobil Kajfáš a jeho prívrženci. Podľa mňa totiž keby Židia boli na tom vnútorne tak ako treba neboli by ani proroctvá o ukrižovaní Mesiáša, možno ani o jeho príchode keďže by to nebolo potrebné a zrejme by nedošlo ani k holokaustu. My ľudia máme obrovskú tendenciu všetko zlé čo nás postihne zvaľovať na druhých, ale ak existujú sily a energie, o ktorých Ježiš a Radca hovorili, tak si za všetko môžeme sami.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347839x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie