Založ si blog

Bitka o dobré skutky.

Poznáte ten dobrý vnútorný pocit, keď ste niekomu naozaj pomohli s niečím s čím si ten človek sám nevedel rady? Ten úprimný pocit vďačnosti od človeka, ktorému sme pomohli, je naozaj niečo krásne a mám také tušenie, že to má aj svoju moc. Pretože ak sa nám aj človek, ktorému sme pomohli nedokáže za našu pomoc odplatiť pozemsky, zdá sa mi akoby jeho vďačnosť dala do pohybu určité sily, z ktorých potom na toho čo pomohol plynú rôzne požehnania. Jednoducho tomu človeku prídu pomoci – akoby spätný prúd za pomoc, ktorú dal on.

Karmický zákon to len potvrdzuje. Ježiš to tiež osvedčuje – „Čo sejete, to zožnete!“. V rozprávkach je zachytený tento motív, že mladík stretne starenku, ktorá potrebuje pomôcť. Mladík je vystavený skúške ako zareaguje. Ak starenke nepomôže, začne zažívať rôzne problémy. Potom si však uvedomí, že urobil chybu. Opäť stretáva „kúzelnú“ starenku, tentokrát jej však pomôže a kliatba je preč. Lenže mám taký pocit, že toto nemusí byť rozprávka. Aj my denne stretávame starých ľudí, možno nás niektorí požiadajú o pomoc. Keď im tú pomoc dáte, zažijete pocit akoby tie rozprávky neboli až takými vymyslenými. Začnú na vás totiž prichádzať rôzne dobré veci, požehnania.

O tomto karmickom zákone hovorí Krišna, Buddha, Ježiš aj Abd-ru-shin. Stojí za to si to vyskúšať a dať pomoc blížnym, nemusia to byť len seniori. Keď to ľudia vyskúšajú, precítia na vlastnej koži alebo duši, že to naozaj funguje. Potom ak toto začne robiť veľa ľudí – nastala by doslova bitka o dobré skutky. Každý by chcel pomáhať, keď vidí aké dobré ovocie z toho prichádza.

Myslím si, že toto je to čo nám chcel Ježiš vysvetliť. Že jednoducho neplatia tisícročiami nahromadené bludy, ale táto jednoduchá a účinná pravda, že nič sa vo stvorení nestratí žiadny dobrý skutok ani žiadny zlý skutok. 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347878x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie