Založ si blog

Slovenskí katolíci odtrhnite sa od Vatikánu.

Podľa mňa keď nie je Vatikán ochotný vzdať sa ľuďmi vytvorených dogiem, bolo by najlepšie odstrihnúť sa od Vatikánu a ísť si vlastnou cestou, cestou ktorá sa drží písma svätého.

V stredoveku cirkev dosiahla vrchol svojej moci. Zrejme to bol dôvod prečo sa dopustili fatálnej chyby a vyhlásili závery koncilov, ktoré pápež vyriekne z pápežského stolca – ex catedra za neomylné. Pravdu totiž treba hľadať a nie určovať. Dnes už je nad slnko jasné, že cirkev neomylná nie je. Mali by sa preto vo Vatikáne vzchopiť a povedať, že tie dogmy čo si odhlasovali na konciloch boli len ich presvedčením a že v skutočnosti to nemusí byť pravda.

Keďže však tak nechcú urobiť, je lepšie neposlúchať ich a nenasledovať. Veď hádam Boh má väčšiu hodnotu ako Vatikán. Slovenskí katolíci len sa rozpomeňte od koho máte svoj život. Áno je to od Boha a nie od pápeža. Lenže Boh a Pravda sú jedno, to sa nedá oddeliť. Takže ak skutočne chcete nasledovať Boha, musíte odmietnuť lož a nasledovať Boha, bez ohľadu na kadejaké trápne zvyklosti a ľuďmi vytvorené dogmy.

Ja tu vidím cestu, ktorou sa vydali Rusi. Oni keďže nechceli byť v područí Vatikánu si vytvorili vlastnú – pravoslávnu cirkev. Takisto uznávajú starý zákon a evanjeliá ako vatikánci len odmietli určité dogmy, čo im slúži ku cti. Zrejme pochopili, že vyhlasovať sa za neomylných je cez čiaru.

Čo by sa také stalo keby sa slovenskí katolíci odtrhli od Vatikánu? Podľa mňa nič mimoriadne len by im to prospelo. Katolíckych hodnostárov aj tak platíme my občania Slovenskej republiky, nie Vatikán. A modliť sa majú katolíci k Bohu a nie k pápežovi, či katolíckej cirkvi. Ak by sa slovenskí katolíci zbavili nadvlády Vatikánu a vymyslených dogiem, bolo by to pre nich podľa mňa osviežujúce a posilňujúce.

Podľa mňa by z toho mal osoh celý národ, keby sme sa už konečne zbavili tých stáročiami nahromadených, ľuďmi vymyslených bludov odhlasovaných na cirkevných konciloch. Myslím si, že pri vstupe do raja nekontrolujú stranícke knižky ani cirkevnú príslušnosť, ale skôr to bude ako v jednej rozprávke váženie dobrých a zlých skutkov, ktoré daný človek vykonal.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347939x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie