Založ si blog

Ľudia pobúrení „nespravodlivosťou“ sveta.

Na úvod sa musím priznať, že aj ja som taký bol. Teraz sa však poďme na to pozrieť podrobnejšie.

Z materialistického a ateistického pohľadu by išlo podľa mňa o normálny jav, že silní vždy vybabrú so slabými. Vplyvní podnikatelia majú vysoké príjmy a pohybujú sa medzi smotánkou – vplyvnými ľuďmi. Poznajú sa so sudcami, prokurátormi, policajnými šéfmi, politikmi atď. Je to podľa mňa potom už len na ich svedomí, či svoju pozíciu a kontakty zneužijú alebo nie.

Čo ale pohľad veriacich ľudí? Mnohí sa určite pýtajú ako to, že na svete je toľko zla, prečo sa gaunerom mnohé prepečie, ako to že to Boh dopustí? Lenže práve tu narážame na koreň problému. Ide o to, že ľudia sú zlí a páchajú zlé veci, nie Boh. Ďalšia vec, Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete!“. Takže to predpokladá, že človek ani pozemskou smrťou neunikne následkom svojho konania. Mnohí sa však žiaľ na to spoliehajú.

Takže ak pozemskou smrťou naša zodpovednosť nekončí, predpokladá to, že existuje živý duch, ktorý prebýva v pozemskou tele. Tomuto tiež mnohí neveria. Ježiš tiež povedal: „Telo ničo neosoží, duch oživuje.“. Takže podľa tohto je telo len obal a skutočný život sa skrýva v našom duchu. To by ale dávalo možnosť opätovných inkarnácií do pozemského tela – čiže opätovný príchod na túto Zem. Je to síce logické, ale cirkevní hodnostári to odmietajú, pretože ich predchodcovia to v dogmách odmietli. Fakt silný argument.

A dostávame sa k rozuzleniu. Ak by sme prijali inkarnačnú teóriu, zrazu by všetko začalo do seba zapadať a dávalo by zmysel v úplnej jednoduchosti. Už mi to pripadá, že cirkevní hodnostári to nechcú prijať, pretože sa boja o prácu. Pretože ak prijmeme inkarnačnú teóriu a Zákon príťažlivosti rovnorodého, zrazu vidíme absolútnu Božiu spravodlivosť. Podľa tohto železného zákona sa totiž každý narodí presne tam, kde si to zaslúži. Takže odpadá závisť, že niekto sa narodil do bohatej rodiny a ja nie alebo prečo je niektoré dieťa vážne postihnuté a podobné výčitky.

Toto sú podľa mňa zaujímavé veci, ktoré stoja za to zaoberať sa nimi. Žiaľ cirkvi sa histericky bránia, doslova držia násilím svojich veriacich v zabehnutých koľajách. Ateisti a materialisti to odmietajú už z princípu. Mnohí veriaci sa boja vyhrážok cirkevných hodnostárov, že pôjdu do pekla pre takéto kacírske myšlienky. A tak čuduj sa svete je súčasný stav konzervovaný a starostlivo sa dbá, aby to navždy tak aj zostalo. Len problém je ten, že PRAVDA je niečo, čo sa nedá umlčať a potlačiť dlhodobo. To skôr zaniknú a skončia iné veci, ale PRAVDA, tá má obrovskú silu a je večná.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Igor Matovič sa vzdá mandátu

Matovič sa prirovnáva k chlapom pomáhajúcim partizánom. Pellegrini je pre neho zbabelec

05.12.2023 13:40

"Viete, čo sa stalo v Ostrom Grúni a Kľaku počas druhej svetovej vojny? Prišli tam fašisti a za to, že pomáhali partizánom ich vystrieľali," ozrejmil Matovič.

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305080x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie