Založ si blog

Sejme to, po čom túžime.

Položme si otázku po čom túžime? Môže to byť láska, priateľstvo, spravodlivosť, milé správanie atď. Potom si položme ešte jednu otázku: či to sami robíme, či dávame to po čom túžime?

Ak totiž túžime po láske, aby nás mali ľudia radi, mali by sme sa aj my k nim správať s láskou. Pretože ak je niekto nevrlý, podráždený a protivný – toto dáva do svojho okolia – len ťažko môže za to očakávať lásku, pekné a milé chovanie ostatných voči nemu. Je to presne ako Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“.

Táto jedna veta má podľa mňa mnohonásobne vyššiu hodnotu ako tony cirkevných kníh. Dôvod je jednoduchý, hovoril to syn Boží, ktorý mal plné vedenie. A vyzerá to tak, že pravda je jednoduchá a nie komplikovaná ako sa nám to niekto snaží nahovoriť.

Samozrejme že láska je aj prísna a spravodlivá a nie povoľná a zmäkčilá. Ak niekto kradne, podvádza a kradne je to len skutočná láska takýchto ľudí vypátrať a zavrieť ich nech sú spolu a pri spoločnom utrpení dozrievajú k lepším túžbam. Tak sa to vraj deje aj v záhrobí, každý ide k podobným. Takže zlodeji budú okrádaní, podvodníci podvádzaní a malo by dôjsť k tomu, že sa im takéto správanie sprotivý.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305018x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie