Založ si blog

Rešpektujme svoje majetkové pomery.

Ak sa naučíme rešpektovať svoj spoločenský status a majetkové pomery, vytvoríme silný predpoklad na harmonickú spoločnosť. Veľa zla a utrpenia vzniká práve tým, že ľudia si navzájom závidia a mnohí hovoria, že je to nespravodlivé, že prečo oni nemajú drahé autá a domy ako niektorí ich blížni. Toto je veľký koreň zla.

Viete si vôbec predstaviť, že by sme žili vo svete, kde si ľudia navzájom nezávidia? Napíšte kľudne vaše názory. Vyzerá to byť ako nejaká utopistická, nerealizovateľná myšlienka. Lenže napodiv, dalo by sa to realizovať veľmi jednoducho, len ľudia by sa museli zmeniť. Samozrejme určite sa to nestane naraz v jednom okamihu, ale dialo by sa to postupne.

Tam kde by k tomu došlo, ľudia by boli oveľa šťastnejší. Pretože v podstate miera šťastia nesúvisí s mierou pozemského bohatstva. Šťastný môže byť aj človek ktorý je úplne bez majetku. V tomto je Stvoriteľ úplne spravodlivý. Len ľudia sa naháňajú za majetkami a myslia si, že budú potom šťastnejší.

Samozrejme čestne pracovať získavať rôzne pozemské statky je úplne v poriadku. Len sa musíme naučiť rešpektovať svoje miesto, svoj majetkový aj spoločenský status. Jedine v tom nastáva pokrivenie a utrpenie ak ľudia chcú aj vraždami a krádežami, prostitúciou a podvodmi dosiahnuť to, načo nemajú nárok. A vyzerá to tak, že takto nečestne alebo špinavo získané majetky im z dlhodobého hľadiska aj tak neprinesú skutočné šťastie a vnútorný pokoj.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305026x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie