Založ si blog

Vďaka Abrahám.

Tak ako je jeden Boh, tak si Boh vyvolil jedného človeka – Abraháma. Tam sa začal veľký príbeh. Spomedzi všetkých ľudí na zemi musel byť ten Abrahám najvhodnejší. Bol zrejme najbližšie k tomu, aký má byť človek. Opovrhoval modlami a určite mal v sebe lásku k pravde a čestnosti.

Boh sa vtedy ešte Abrámovi prihovoril, vyzval ho aby vyšiel spomedzi svojich a dal sa viesť Bohom. Sľúbil mu, že z neho vyjde národ, hoci Abrahám a jeho žena boli bezdetní a v pokročilom veku a dá jeho potomstvu krajinu. Nakoniec mu predsa len Sára porodila syna Izáka. Abrahám nadovšetko svojho syna miloval. Muselo to byť ešte umocnené, tým že už ani nedúfal, že bude mať deti.

Potom Boh podrobil Abraháma ťažkej skúške. Povedal mu, aby išiel a obetoval svojho syna Bohu. A Abrahám išiel splniť aj túto ťažkú úlohu. Boh ho v poslednej chvíli zastavil a ponúkol mu na obetu baránka zaseknutého v neďalekej húštine.

Podstatné na tomto všetkom je, že národ ktorý vzišiel z Abraháma bol hodný toho, aby Boh poslal k nemu svojho milovaného syna Ježiša, hoci Boh vedel, že tam jeho syna zabijú. Izrael bol národom najpovolanejším. Boh ich viedol a dal sa im poznávať cez tisíc rokov. Aj napriek tomu sa aj v tomto národe našli takí, čo chceli Ježiša zabiť. Ale napriek všetkému celý svet čerpá z toho ako sa Stvoriteľ dal poznať Židom.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347895x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie