Založ si blog

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako laik sa im v podstate „kafral“ do remesla. Aj keď on bol tým očakávaným Mesiášom, pred ktorým sa mali skloniť a ktorého mali počúvať.

Ježiš si dokonca dovolil poukázať na ich chyby, to už hnev v nich musel vrieť. Oni samých seba zrejme videli ako úžasných a dokonalých. Najprv sa snažili rôznymi záludnými otázkami Ježiša verejne zdiskreditovať ako amatéra, laika, ktorý sa veci nerozumie. Ale čo sa stalo? Ježiš videl všetky ich úklady a dával také odpovede, že ľud žasol nad jeho múdrosťou. Ostávala im už len jediná cesta ako sa Ježiša zbaviť, vynútiť si jeho zavraždenie. To sa im aj podarilo.

Postupne prenasledovali aj jeho učeníkov, vyzerá to, že 11 umučili a jeden Ján ušiel do exilu na ostrov Patmos, kde napísal Zjavenie Jánove. Už ostávalo zapudiť, potupiť a povraždiť jeho nasledovníkov a výsledkom bolo, že Židia ako národ Ježiša dodnes neuznali za Mesiáša. Keď sú však takí pokrytci a zbabelci mohli by povedať, že kedy príde alebo či Boh alebo proroci klamali, lebo iné z toho nevychádza.

Od Ježišovho pôsobenia uplynulo 2 tisíc rokov. Za taký čas sa trochu pozabudne, spomienky vyblednú. V tomto smere chcem oceniť cirkev, že zachovali 4 hlavné evanjeliá, listy apoštolov a Zjavenie Jánove.

Dnes však mnohí ľudia spochybňujú, či vôbec nejaký Ježiš, syn Boží tu bol, či vôbec pôsobil. To je podľa mňa historická vražda, vymazanie niekoho z dejín. Lebo kým tí prví zavraždili aj jeho telo aj jeho dielo, títo druhí vraždia jeho dielo, to kvôli čomu vlastne sem na Zem prišiel a kvôli čomu si od ľudí vytrpel najväčšie muky. Títo ľudia chcú systematicky duchovné veci a prežitia úplne zapudiť a dať priestor len materiálnym veciam. Samozrejme môžu to robiť, majú slobodnú vôľu a môžu robiť čo sa im páči.

Lenže aj Stvoriteľ má slobodnú vôľu a môže robiť čo chce. Hovorí sa, že neznalosť zákona neospravedlňuje alebo aj že človek koná slobodne, ale následky za svoje konanie už MUSí znášať. Preto sa môže pokojne stať, že ľudí čo popierajú Ježiša, zaprie aj on sám. Niečo také sa píše aj v evanjeliách: Ale on odvetil: Veru vám hovorím, nepoznám vás!

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:52

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192040x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie