Založ si blog

Ľudia akože túžia po pravde.

Hoci mnohí hovoria, že túžia po pravde, nemyslím si, že je to celkom pravda. Ešte v tej všeobecnej rovine získavania poznatkov dajme tomu áno, ale pokiaľ sa to týka osobného života dotyčného, pravda býva často až nežiadúca.

Pripomeňme si dvoch nepríjemných hlásateľov pravdy Jána Krstiteľa a Ježiša Nazaretského. Ján krstiteľ vyzýval ľudí na pokánie, aby sa vzdali hriechov a mnohí to aj urobili oľutovali svoje hriechy a Ján ich pokrstil. Karhal však aj Herodesa za cudzoložný vzťah s bratovou ženou Herodiadou. To sa mu stalo osudným. Herodiada sa toho vzťahu nechcela vzdať. Podarilo sa jej presvedčiť Herodesa, aby Jána Krstiteľa uväznil a neskôr vďaka tancu Salome dosiahla aj sťatie Jána Krstiteľa. Takže ho odstránila a zrejme podľa jej úvah bolo potom všetko v poriadku.

Ježiš Nazaretský liečil mnohých ľudí, vyháňal démonov a podobne. Ale stalo sa mu osudným, že sa kafral do remesla predstaviteľom židovskej cirkvi a ešte si dovolil ich aj kritizovať. Títo ho chceli všemožne zdiskreditovať, ale ich pozemský rozumček nestačil na múdrosť Božiu. Keď videli, že sa inak nedá, rozhodli sa Ježiša pripraviť o život, čo sa im nakoniec prostredníctvom Piláta podarilo.

Takže z uvedeného mi vyplýva, že ľudia túžia po pravde len do tej miery pokiaľ to nenarúša ich súkromie alebo ich plány, túžby, predstavy. Ak to ich plány narúša, sú ľudia schopní aj vraždiť, aby pravdu umlčali. Nepripadá mi, že by sa to nejako veľmi zmenilo od Ježišových čias. Zvlášť cirkev sa aj dnes húževnato bráni pravde. Akoby sa báli, že prídu o svoj majestát, dôležitosť. Alebo si myslia, že len oni majú právo vykladať písma. Tak to potom aj s tou cirkevnou pravdou vyzerá. Prednosť majú ich egá pred pravdou.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436489x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie