Založ si blog

Nič čo konáme sa nestratí.

Vedci nám dnes odhaľujú ako možno čítať vo vrstvách pôdy, ako čítať obrazy zachytené vo vesmíre a hľadať súvislosti. Pozrime sa len na fotky a kamerové zábery, ktoré dokážu uchovávať určitý obraz, dej. Ak človek, ktorý je len výtvorom – tvorom toto dokáže dnes, čo dokážu ľudia o 1000 rokov ak tu ešte budú? A čo potom môže dokázať Ten čo nás stvoril? Podľa tohto mne osobne nie je ťažké uveriť, že Boh je vševidiaci. Jednoducho že pred ním v skutočnosti nič neutajíme.

Akoby všetko konanie a dianie zanechávalo nejakú hmotnú alebo energetickú stopu. Veda hovorí, že každá akcia, vyvoláva reakciu. To sa mi páči, zhoduje sa to s učením o karme. Je možné že aj v našom podvedomí sa všetko uchováva a bude možné v nás čítať ako v nejakej knihe.

Sú ľudia, čo stále veria, že dokážu skryť svoje zlé konanie. Možno sa im to doteraz aj darilo, ale postupne začína vychádzať pravda na svetlo sveta. Aj v Biblii je napísané, že všetko skryté vyjde najavo. V Posolstve je zase napísané, že teraz sme v dobe zvýšeného tlaku Svetla. Z uvedených skutočností usudzujem, že konať zlé veci a spoliehať sa na to, že to utajíme nie je tá správna cesta. Už aj v týchto hustých pozemských pomeroch to začína byť dosť rizikové. A to nehovorím o duchovnej rovine.

Takže myslím si, že najlepšie je žiť tak, aby sme mali čisté svedomie a mohli radostne a slobodne kráčať týmto svetom. Každý by mal rešpektovať svoje majetkové pomery a nebažiť po tom, na čo nemá nárok alebo ako sa v Biblii píše po majetkoch svojich blížnych. Lebo peniaze sú často tým motivátorom, kvôli ktorému ľudia zanechávajú morálku a svedomie. Ale ak chceme byť skutočne šťastný, podľa mňa sa to nedá so špinavým, zaťaženým svedomím aj keby sme vlastnili celý svet.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116701x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie