Založ si blog

Matky čo prišli o svoje deti.

Prísť o dieťa musí byť niečo hrozné. Zvlásť ženy to veľmi intenzívne preciťujú. Častokrát keď sa im ničo také udeje je ich vlastný život v troskách, ničia život partnerovi alebo svojmu okoliu. Je to ale správny postoj?

Ak totiž ich dieťa aj po fyzickom úmrtí žije na druhom brehu, zrejme by to mnohé zmenilo. Tá rana a bolesť z odlúčenia by tam bola, ale tiež nádej, že sa opäť stretnú. Medzi matkou a dieťaťom je obrovské krásne puto. Ale myslím si, že matky čo prišli o deti by mali hľadať v písmach aj vo svojom vnútri odpoveď na otázku: „existuje život po pozemskej smrti?“

Lebo žiaľ matiek za zosnulými deťmi je často preto taký fatálny, pretože to vnímajú ako stratu navždy. Mali by však zobrať do úvahy aj možnosť, že ich dieťa žije len na druhom brehu. Ježiš hovoril: telo nič neosoží, duch oživuje. To zreteľne poukazuje na to, že stratou pozemského tela nič nekončí.

Podľa mňa je škoda ak matky čo prišli o deti zahadzujú kvôli tomu svoj vlastný život a len prežívajú. Ak totiž ich dieťa ďalej žije na druhom brehu, určite by bolo smutné z toho ako jeho matka chradne a utápa sa v žiali. Možno by sa chcel matke ukázať, ale nejde to.

Podľa mňa celý tento svet je ovládaný materializmom. A pritom materializmus je len vyjadrenia názoru ľudí, čo nikdy nič viac nedokázali vnímať ako hmotu. Naproti tomu tu máme svedectvo Abraháma, Izáka, Jákoba, Mojžiša, prorokov a Ježiša, že je aj niečo viac ako len táto hmota. K týmto ľuďom hovoril priamo Boh.

A Ježiš dosvedčuje, že jeho Otec nie je Bohom mŕtvych ale Bohom živých. Takže podľa tohto Abrahám, Izák a Jákob stále žijú, hoci prišli o pozemské telá. Tým chcem aj na záver vyjadriť nádej pre matky, ktoré prišli o svoje deti, že je dosť možné, že aj oni stále žijú.

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

Sláva Nemcom a nemčine.

17.02.2024

Dva krát zaznelo najsvätejšie slovo na tomto svete. Raz to bolo v Izraeli, vtedy Ježiš hovoreným slovom vysvetľoval veci nebeské a snažil sa tento národ priviesť na správnu cestu. Druhý-krát sa to udialo, keď Nemec Oskar Ernst Bernhardt pod menom Abd-ru-shin začal uverejňovať duchovné prednášky. Tieto následne zoskupil a vzniklo dielo Vo svetle pravdy. Hoci bol Ježiš syn [...]

Mená národov: Nemci a Slováci.

15.02.2024

Neviem či ste niekedy rozmýšľali ako vznikli mená nemeckého a slovenského národa. Mňa to už dlhšiu dobu zamestnáva, pretože všetko má svoj dôvod a príčinu. A práve pri Nemcoch a Slovákoch ide o úplné protiklady. Slováci – predpokladám, že pomenovanie nášho národa vzniklo kedysi veľmi dávno. Príčinou tohto názvu môže byť podľa môjho názoru, to že my sme [...]

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

čaputová

Čaputová: Musíme využiť všetky možnosti na obhajovanie ľudskej dôstojnosti

23.02.2024 20:19

Prezidentka sa v Dubnici stretla aj s primátorom mesta Petrom Wolfom.

Zdiar I

SHMÚ varuje pred víchricou na horách, platia aj výstrahy pred dažďom

23.02.2024 18:44

V okresoch Michalovce a Trebišov zase platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 550
Celková čítanosť: 1342045x
Priemerná čítanosť článkov: 2440x

Autor blogu

Kategórie