Založ si blog

Matky čo prišli o svoje deti.

Prísť o dieťa musí byť niečo hrozné. Zvlásť ženy to veľmi intenzívne preciťujú. Častokrát keď sa im ničo také udeje je ich vlastný život v troskách, ničia život partnerovi alebo svojmu okoliu. Je to ale správny postoj?

Ak totiž ich dieťa aj po fyzickom úmrtí žije na druhom brehu, zrejme by to mnohé zmenilo. Tá rana a bolesť z odlúčenia by tam bola, ale tiež nádej, že sa opäť stretnú. Medzi matkou a dieťaťom je obrovské krásne puto. Ale myslím si, že matky čo prišli o deti by mali hľadať v písmach aj vo svojom vnútri odpoveď na otázku: „existuje život po pozemskej smrti?“

Lebo žiaľ matiek za zosnulými deťmi je často preto taký fatálny, pretože to vnímajú ako stratu navždy. Mali by však zobrať do úvahy aj možnosť, že ich dieťa žije len na druhom brehu. Ježiš hovoril: telo nič neosoží, duch oživuje. To zreteľne poukazuje na to, že stratou pozemského tela nič nekončí.

Podľa mňa je škoda ak matky čo prišli o deti zahadzujú kvôli tomu svoj vlastný život a len prežívajú. Ak totiž ich dieťa ďalej žije na druhom brehu, určite by bolo smutné z toho ako jeho matka chradne a utápa sa v žiali. Možno by sa chcel matke ukázať, ale nejde to.

Podľa mňa celý tento svet je ovládaný materializmom. A pritom materializmus je len vyjadrenia názoru ľudí, čo nikdy nič viac nedokázali vnímať ako hmotu. Naproti tomu tu máme svedectvo Abraháma, Izáka, Jákoba, Mojžiša, prorokov a Ježiša, že je aj niečo viac ako len táto hmota. K týmto ľuďom hovoril priamo Boh.

A Ježiš dosvedčuje, že jeho Otec nie je Bohom mŕtvych ale Bohom živých. Takže podľa tohto Abrahám, Izák a Jákob stále žijú, hoci prišli o pozemské telá. Tým chcem aj na záver vyjadriť nádej pre matky, ktoré prišli o svoje deti, že je dosť možné, že aj oni stále žijú.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116580x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie