Založ si blog

Čiu slávu hľadajú cirkevní hodnostári?

V evanjeliu Jánovom sú zachytené tieto Ježišove slová, ktoré povedal Židom: „Prišiel som v mene svojho Otca a neprijímate ma, keby prišiel iný vo vlastnom mene prijali by ste ho. Ako môžete veriť, keď sa navzájom oslavujete a nehľadáte slávu ktorá je od samého Boha?“

Pripadá mi to veľmi podobné s tým čo robia cirkevní hodnostári. Aj oni seba navzájom oslavujú a vyhlasujú sa za svätých. Svoje vlastné dielo – DOGMY milujú viac ako Božie posolstvo. Títo ľudia sa snažia slúžiť Bohu. Ale ako im to v skutočnosti ide? Realita je taká, že si viac ako Boha ctia svojich predchodcov pápežov a to čo odhlasovali koncily. Lipnú s úžasnou vzdorovitosťou na svojich milovaných DOGMÁCH. Pre nich neexistuje cesta ako niečo prijať, pokiaľ je to v rozpore s ICH dogmami. Paradoxné je to, že tieto dogmy sú dielom ľudí, nenadiktoval ich Boh to vieme s určitosťou.

Prečo cirkevní hodnostári nedokážu jednoducho ako deti prijať Božie posolstvo? Prečo nedokázali zákonníci a farizeji jednoducho prijať Ježiša a PRAVDU, ktorú priniesol? Ježiša nazývali tesárovým synom – laikom. Veď ako sa mohol vôbec niekto takýto opovážiť im učeným v písmach niečo hovoriť a kritizovať ich. Myslíte si,že je to v dnešných časoch iné? Dnes tu takisto máme študovaných teológov, ktorí dopodrobna rozpitvávajú písma a hĺbajú v nich, ale posolstvo od Abd-ru-shina neprijímajú.

Niekedy mi to pripadá, že cirkevní hodnostári používajú Boha ako plášť, ktorým sa prikrývajú, aby pred ľuďmi získali vážnosť a rešpekt. Žalostné však na tom je, že neplnia Jeho vôľu. V skutočnosti však od Boha nechcú prijímať, ale uprednostňujú vlastné výklady a výklady písma svojich predchodcov. Akoby ONI boli tí dôležití a nie Boh a Jeho zákony, Jeho vôľa. ONI predsa rozhodujú a rozdávajú odpustky podľa svojho uváženia.

Nielen že cirkev od Boha neprijíma, ale dokonca ľuďom zakazuje pod rôznymi hrozbami alebo zosmiešňovaním, aby vedenie od Boha prijímali. Je to veľmi podobné ako keď za čias Ježiša zákonníci a farizeji označovali Ježiša za posadnutého alebo falošného proroka, jeho učeníkov a nasledovníkov vylučovali zo synagóg, prenasledovali, strpčovali im život a aj ich vraždili.

Je to celé smiešne. Ale v tomto svete je úplne bežné, že ľudia zlyhávajú vo svojich funkciách. Veď sa len pozrite okolo seba: dôvody môžu byť rôzne veľké peniaze, veľké egá, korupcia známosti a podobne ľudia sú schopní sa úplne spreneveriť svojej úlohe. Sú veci čo veľmi vedia zastrieť zrak.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436449x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie