Založ si blog

Čiu slávu hľadajú cirkevní hodnostári?

V evanjeliu Jánovom sú zachytené tieto Ježišove slová, ktoré povedal Židom: „Prišiel som v mene svojho Otca a neprijímate ma, keby prišiel iný vo vlastnom mene prijali by ste ho. Ako môžete veriť, keď sa navzájom oslavujete a nehľadáte slávu ktorá je od samého Boha?“

Pripadá mi to veľmi podobné s tým čo robia cirkevní hodnostári. Aj oni seba navzájom oslavujú a vyhlasujú sa za svätých. Svoje vlastné dielo – DOGMY milujú viac ako Božie posolstvo. Títo ľudia sa snažia slúžiť Bohu. Ale ako im to v skutočnosti ide? Realita je taká, že si viac ako Boha ctia svojich predchodcov pápežov a to čo odhlasovali koncily. Lipnú s úžasnou vzdorovitosťou na svojich milovaných DOGMÁCH. Pre nich neexistuje cesta ako niečo prijať, pokiaľ je to v rozpore s ICH dogmami. Paradoxné je to, že tieto dogmy sú dielom ľudí, nenadiktoval ich Boh to vieme s určitosťou.

Prečo cirkevní hodnostári nedokážu jednoducho ako deti prijať Božie posolstvo? Prečo nedokázali zákonníci a farizeji jednoducho prijať Ježiša a PRAVDU, ktorú priniesol? Ježiša nazývali tesárovým synom – laikom. Veď ako sa mohol vôbec niekto takýto opovážiť im učeným v písmach niečo hovoriť a kritizovať ich. Myslíte si,že je to v dnešných časoch iné? Dnes tu takisto máme študovaných teológov, ktorí dopodrobna rozpitvávajú písma a hĺbajú v nich, ale posolstvo od Abd-ru-shina neprijímajú.

Niekedy mi to pripadá, že cirkevní hodnostári používajú Boha ako plášť, ktorým sa prikrývajú, aby pred ľuďmi získali vážnosť a rešpekt. Žalostné však na tom je, že neplnia Jeho vôľu. V skutočnosti však od Boha nechcú prijímať, ale uprednostňujú vlastné výklady a výklady písma svojich predchodcov. Akoby ONI boli tí dôležití a nie Boh a Jeho zákony, Jeho vôľa. ONI predsa rozhodujú a rozdávajú odpustky podľa svojho uváženia.

Nielen že cirkev od Boha neprijíma, ale dokonca ľuďom zakazuje pod rôznymi hrozbami alebo zosmiešňovaním, aby vedenie od Boha prijímali. Je to veľmi podobné ako keď za čias Ježiša zákonníci a farizeji označovali Ježiša za posadnutého alebo falošného proroka, jeho učeníkov a nasledovníkov vylučovali zo synagóg, prenasledovali, strpčovali im život a aj ich vraždili.

Je to celé smiešne. Ale v tomto svete je úplne bežné, že ľudia zlyhávajú vo svojich funkciách. Veď sa len pozrite okolo seba: dôvody môžu byť rôzne veľké peniaze, veľké egá, korupcia známosti a podobne ľudia sú schopní sa úplne spreneveriť svojej úlohe. Sú veci čo veľmi vedia zastrieť zrak.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116703x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie