Založ si blog

Čiu slávu hľadajú cirkevní hodnostári?

V evanjeliu Jánovom sú zachytené tieto Ježišove slová, ktoré povedal Židom: „Prišiel som v mene svojho Otca a neprijímate ma, keby prišiel iný vo vlastnom mene prijali by ste ho. Ako môžete veriť, keď sa navzájom oslavujete a nehľadáte slávu ktorá je od samého Boha?“

Pripadá mi to veľmi podobné s tým čo robia cirkevní hodnostári. Aj oni seba navzájom oslavujú a vyhlasujú sa za svätých. Svoje vlastné dielo – DOGMY milujú viac ako Božie posolstvo. Títo ľudia sa snažia slúžiť Bohu. Ale ako im to v skutočnosti ide? Realita je taká, že si viac ako Boha ctia svojich predchodcov pápežov a to čo odhlasovali koncily. Lipnú s úžasnou vzdorovitosťou na svojich milovaných DOGMÁCH. Pre nich neexistuje cesta ako niečo prijať, pokiaľ je to v rozpore s ICH dogmami. Paradoxné je to, že tieto dogmy sú dielom ľudí, nenadiktoval ich Boh to vieme s určitosťou.

Prečo cirkevní hodnostári nedokážu jednoducho ako deti prijať Božie posolstvo? Prečo nedokázali zákonníci a farizeji jednoducho prijať Ježiša a PRAVDU, ktorú priniesol? Ježiša nazývali tesárovým synom – laikom. Veď ako sa mohol vôbec niekto takýto opovážiť im učeným v písmach niečo hovoriť a kritizovať ich. Myslíte si,že je to v dnešných časoch iné? Dnes tu takisto máme študovaných teológov, ktorí dopodrobna rozpitvávajú písma a hĺbajú v nich, ale posolstvo od Abd-ru-shina neprijímajú.

Niekedy mi to pripadá, že cirkevní hodnostári používajú Boha ako plášť, ktorým sa prikrývajú, aby pred ľuďmi získali vážnosť a rešpekt. Žalostné však na tom je, že neplnia Jeho vôľu. V skutočnosti však od Boha nechcú prijímať, ale uprednostňujú vlastné výklady a výklady písma svojich predchodcov. Akoby ONI boli tí dôležití a nie Boh a Jeho zákony, Jeho vôľa. ONI predsa rozhodujú a rozdávajú odpustky podľa svojho uváženia.

Nielen že cirkev od Boha neprijíma, ale dokonca ľuďom zakazuje pod rôznymi hrozbami alebo zosmiešňovaním, aby vedenie od Boha prijímali. Je to veľmi podobné ako keď za čias Ježiša zákonníci a farizeji označovali Ježiša za posadnutého alebo falošného proroka, jeho učeníkov a nasledovníkov vylučovali zo synagóg, prenasledovali, strpčovali im život a aj ich vraždili.

Je to celé smiešne. Ale v tomto svete je úplne bežné, že ľudia zlyhávajú vo svojich funkciách. Veď sa len pozrite okolo seba: dôvody môžu byť rôzne veľké peniaze, veľké egá, korupcia známosti a podobne ľudia sú schopní sa úplne spreneveriť svojej úlohe. Sú veci čo veľmi vedia zastrieť zrak.

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Cirkevná totalita tiež skončila.

17.11.2023

Dnes 17.novembra si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Komunistická diktatúra bola porazená a máme konečne slobodu. V tom komunizme bolo aj veľa dobrých vecí len nemali zakazovať vieru v Boha, perzekuovať a vraždiť ľudí s iným názorom. Žiaľ podobné to bolo aj s cirkvou. Áno dobre čítate bolo obdobie doslova cirkevnej totality, kedy sa ľudia s iným názorom za [...]

Budú ženy ukazovať svoje vagíny na verejnosti?

15.11.2023

Dá sa povedať, že celý stredovek a novovek do roku cca 1900 bol charakteristický skvostným oblečením, ktoré telo zahaľovalo. Zrejme to bolo aj pod vplyvom cirkvi, ktorá mala vtedy dosť silné postavenie. Za posledných 100 rokov sa však trend obliekania radikálne zmenil. Búralo sa jedno morálne tabu za druhým. Vplyv cirkvi sa minimalizoval a do popredia sa dostávali čoraz viac [...]

Tomáš Taraba

Envirorezort vyhlásil výberové konanie na post riaditeľa TANAP-u, bude v decembri

29.11.2023 09:59

Z postu riaditeľa TANAP-u odvolal minister Tomáš Taraba začiatkom novembra Pavla Majka, dočasne túto pozíciu zastáva Peter Olexa.

Matúš Šutaj Eštok

Poslanci pokračujú v diskusii k odvolávaniu Šutaja Eštoka. Minister má Ficovu dôveru

29.11.2023 09:44

Opozícia chce ministra vnútra odvolať pre čistky vo vedení polície.

osprey lietadlo

Pri Japonsku sa do mora zrútilo americké vojenské lietadlo

29.11.2023 08:29

Blízko ostrova Jakušima na juhozápade Japonska sa v stredu do oceánu zrútil americké armádne lietadlo V-22 Osprey s ôsmimi ľuďmi na palube.

Izrael, Palestína, rukojemníci, Pásmo Gazy

Izrael zadržal po začiatku vojny oveľa viac Palestínčanov, ako ich prepustil za rukojemníkov

29.11.2023 07:45

Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť prepustení Hamasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 534
Celková čítanosť: 1300977x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie