Založ si blog

Ateistická dogma.

Hlása že nič okrem hmoty neexistuje. Žiadny Boh, žiadny raj, žiadna duša len pozemské telo a smrťou všetko končí.

Boh však prehovoril k Abrahámovi, Mojžišovi, prostredníctvom prorokov k svojmu ľudu a cez Ježiša bol medzi nami fyzicky tu na Zemi. Dal sa poznať svojmu vyvolenému ľudu a vďaka tomu je známi celému svetu.

Dávne národy verili na posmrtný život, mali rôzne legendy čo sa deje na druhom brehu a prihovárali sa svojim predkom. V modernejších dejinách ľudstva však toto išlo do úzadia. Všetko ovláda racionalita a materializmus. Ľudia čo majú schopnosti vidieť viac ako hmotu sú označovaní za podvodníkov a takí čo veria v duchovno a život po smrti za rojkov a bláznov.

Z každej strany sa na človeka valia názory, že treba žiť tu a teraz, žiadne potom po smrti neexistuje. A takmer celý svet sa tomu podrobuje. Cirkev pôsobí do istej miery kontraproduktívne, keď odmieta karmu a ponúka svoje krkolomné výklady. Ľudia to radšej obídu a stavia na realizmus.

Sú tu silné tlaky, aby sme len tak nekonali dobro, aby sme sa nedali „využívať“. Sú aj porekadlá ako za dobrotu, na žobrotu a podobne. Ľudia sa ateistickej dogmy chytili a pevne sa jej držia. Predpokladajú, že ak by naozaj existoval Boh, tak sa dá svetu poznať, prihovorí sa. On sa aj prihovorí ale potichu. Ak niekto úprimne hľadá Boha a prosí Ho, aby sa mu dal poznať môže sa tak stať v dianí, ktoré toho človeka obklopuje. Je v tom zrejme aj akási podmienka, že Ho musíme skutočne úprimne hľadať nielen akože.

Ateistická dogma je veľmi silná a má veľa prívržencov, ale len čas ukáže či je správna. Podľa mňa ateistickú dogmu vytvorili ľudia svojimi názormi, ale akoby ju niekto výdatne podporoval. Informácie o duši, o raji a Bohu však priniesol syn Boží, ten ktorý je s Bohom jedno. Treba aj toto zobrať do úvahy, že kto to hovorí. Ja verím autorite Boha a Jeho syna Ježiša.

Každý nech si však kráča pokojne svojou cestou. Ateisti o nič neprídu, lebo tento jeden pozemský život im nikto nevezme. Oni viac nechcú, vo viac neveria. Veriaci nech takisto idú svojou cestou, ale nech sami hľadajú spojenie so Stvoriteľom, nie len cez cirkev. Je však žiadúce, aby sme sa navzájom rešpektovali a nič si nevnucovali veriaci a ateisti. Názor a argumenty nech si každý povie, ale mali by sme dorásť na to, aby sme sa dokázali rešpektovať.

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Ukázniť seba, či ľudí okolo nás?

16.06.2024

Pripadá mi to tak, že doteraz fungoval systém tak, že elity vytvorili nejaké pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Ale fungovalo to do istej miery tak, že všetci to mali dodržiavať, len oni sami pôvodcovia nariadení, boli akosi nad zákonom. Vidno to vo všetkých zložkách spoločnosti v cirkvách aj štátnom aparáte, či súkromných spoločnostiach. Vyzerá to, že tá pravá [...]

Život je krásny a pokojný,

14.06.2024

keď veríme, že vo stvorení platia dokonalé Stvoriteľove zákony a Jeho dokonalá spravodlivosť. Viete ako to chodí v živote, stane sa že vás niekto ohovára, oklame, okradne alebo sa k vám správa nepekne. Keď však verím, že to môžu byť karmické následky z minulých životov, tak je to úplne iné vnímanie. Namiesto hromženia to môžeme pokojne prijať a nenechať si [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 580
Celková čítanosť: 1410533x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie