Založ si blog

Ateistická dogma.

Hlása že nič okrem hmoty neexistuje. Žiadny Boh, žiadny raj, žiadna duša len pozemské telo a smrťou všetko končí.

Boh však prehovoril k Abrahámovi, Mojžišovi, prostredníctvom prorokov k svojmu ľudu a cez Ježiša bol medzi nami fyzicky tu na Zemi. Dal sa poznať svojmu vyvolenému ľudu a vďaka tomu je známi celému svetu.

Dávne národy verili na posmrtný život, mali rôzne legendy čo sa deje na druhom brehu a prihovárali sa svojim predkom. V modernejších dejinách ľudstva však toto išlo do úzadia. Všetko ovláda racionalita a materializmus. Ľudia čo majú schopnosti vidieť viac ako hmotu sú označovaní za podvodníkov a takí čo veria v duchovno a život po smrti za rojkov a bláznov.

Z každej strany sa na človeka valia názory, že treba žiť tu a teraz, žiadne potom po smrti neexistuje. A takmer celý svet sa tomu podrobuje. Cirkev pôsobí do istej miery kontraproduktívne, keď odmieta karmu a ponúka svoje krkolomné výklady. Ľudia to radšej obídu a stavia na realizmus.

Sú tu silné tlaky, aby sme len tak nekonali dobro, aby sme sa nedali „využívať“. Sú aj porekadlá ako za dobrotu, na žobrotu a podobne. Ľudia sa ateistickej dogmy chytili a pevne sa jej držia. Predpokladajú, že ak by naozaj existoval Boh, tak sa dá svetu poznať, prihovorí sa. On sa aj prihovorí ale potichu. Ak niekto úprimne hľadá Boha a prosí Ho, aby sa mu dal poznať môže sa tak stať v dianí, ktoré toho človeka obklopuje. Je v tom zrejme aj akási podmienka, že Ho musíme skutočne úprimne hľadať nielen akože.

Ateistická dogma je veľmi silná a má veľa prívržencov, ale len čas ukáže či je správna. Podľa mňa ateistickú dogmu vytvorili ľudia svojimi názormi, ale akoby ju niekto výdatne podporoval. Informácie o duši, o raji a Bohu však priniesol syn Boží, ten ktorý je s Bohom jedno. Treba aj toto zobrať do úvahy, že kto to hovorí. Ja verím autorite Boha a Jeho syna Ježiša.

Každý nech si však kráča pokojne svojou cestou. Ateisti o nič neprídu, lebo tento jeden pozemský život im nikto nevezme. Oni viac nechcú, vo viac neveria. Veriaci nech takisto idú svojou cestou, ale nech sami hľadajú spojenie so Stvoriteľom, nie len cez cirkev. Je však žiadúce, aby sme sa navzájom rešpektovali a nič si nevnucovali veriaci a ateisti. Názor a argumenty nech si každý povie, ale mali by sme dorásť na to, aby sme sa dokázali rešpektovať.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116691x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie