Založ si blog

Krásni ľudia.

Ide o to, že dnes sa väčšina ľudí snaží, aby dobre vyzerali. To osobne považujem za pekné s určitými výhradami. Aj všetko čo je zo Svetla je vraj krásne. Väčšinou je to však snaha o vonkajšiu krásu. A čo vnútorná povaha?

Krásni ľudia majú akési čaro, určitú moc. Jednoducho máme tendenciu oveľa viac im odpustiť ako keby boli obyčajní alebo škaredí. Lenže žiaľ častokrát si na to títo krásni ľudia zvykli a správajú sa dosť arogantne. Ich vnútorná krása sa znehodnocuje.

Tak sa stáva, že fyzicky krásni ľudia sa stávajú vnútorne škaredí, majú rôzne maniere, správajú sa katastrofálne alebo sú vnútorne prázdni. Je to smutné, pretože krásne by bolo keby ich vonkajšia krása bola podporovaná vnútornou krásou.

Celé je to podľa mňa o tom, že takíto ľudia neveria na posmrtný život a železné zákony, ktoré každému dajú čo seje. Oni veria len na jeden pozemský život a chcú proste maximalizovať svoje výhody, na čo ochotne zneužívajú svoju vonkajšiu krásu.

Je to však veľká škoda pre všetkých čo tak robia, pretože po smrti je podstatná naša povaha – to akí sme. Budeme daní do rovnorodého prostredia. Takže pre týchto krásnych ľudí to vôbec nemusí byť príjemné. Ďalší negatívny aspekt je, že mnoho ľudí obdivuje týchto krásnych a napodobňuje ich. Sú im vzormi. No a potom sa občas čudujeme, prečo je tento svet takýto. Krásni ľudia a ich obdivovatelia sú tiež súčasťou obrazu tohto sveta. Ak by sa stali aj vnútorne krásnymi, boli by impulzom pre zmenu k lepšiemu pre mnohých ľudí. Ale keďže prevažná časť z nich verí len v jeden život, načo by to vlastne robili?

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116714x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie