Založ si blog

Krásni ľudia.

Ide o to, že dnes sa väčšina ľudí snaží, aby dobre vyzerali. To osobne považujem za pekné s určitými výhradami. Aj všetko čo je zo Svetla je vraj krásne. Väčšinou je to však snaha o vonkajšiu krásu. A čo vnútorná povaha?

Krásni ľudia majú akési čaro, určitú moc. Jednoducho máme tendenciu oveľa viac im odpustiť ako keby boli obyčajní alebo škaredí. Lenže žiaľ častokrát si na to títo krásni ľudia zvykli a správajú sa dosť arogantne. Ich vnútorná krása sa znehodnocuje.

Tak sa stáva, že fyzicky krásni ľudia sa stávajú vnútorne škaredí, majú rôzne maniere, správajú sa katastrofálne alebo sú vnútorne prázdni. Je to smutné, pretože krásne by bolo keby ich vonkajšia krása bola podporovaná vnútornou krásou.

Celé je to podľa mňa o tom, že takíto ľudia neveria na posmrtný život a železné zákony, ktoré každému dajú čo seje. Oni veria len na jeden pozemský život a chcú proste maximalizovať svoje výhody, na čo ochotne zneužívajú svoju vonkajšiu krásu.

Je to však veľká škoda pre všetkých čo tak robia, pretože po smrti je podstatná naša povaha – to akí sme. Budeme daní do rovnorodého prostredia. Takže pre týchto krásnych ľudí to vôbec nemusí byť príjemné. Ďalší negatívny aspekt je, že mnoho ľudí obdivuje týchto krásnych a napodobňuje ich. Sú im vzormi. No a potom sa občas čudujeme, prečo je tento svet takýto. Krásni ľudia a ich obdivovatelia sú tiež súčasťou obrazu tohto sveta. Ak by sa stali aj vnútorne krásnymi, boli by impulzom pre zmenu k lepšiemu pre mnohých ľudí. Ale keďže prevažná časť z nich verí len v jeden život, načo by to vlastne robili?

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436474x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie