Založ si blog

Ako chceme žiť, takí musíme byť!

Predstavte si, že si chcete vymaľovať kuchyňu na žlto. Čo urobíte? Jednoducho zoberiete žltú farbu a postupne začnete kuchyňu natierať žltou farbou. Na konci vašej práce bude celá kuchyňa natretá na žlto.

Nie je to však podobné aj s naším správaním? Ak máme určitú predstavu o medziľudských vzťahov v našom okolí, tak sami musíme trpezlivo byť živým príkladom tejto predstavy. Jednoducho musíme byť živým jadrom tohto princípu. Napríklad ak chcete okolo seba veselých ľudí, buďme aj my veselí a vnášajme to do svojho okolia, ak chceme férovosť buďme takí atď..

Celý problém je podľa mňa v tom, že naše okolie nebude ihneď podľa našich predstáv. Musíme byť veľmi trpezliví a znášať aj správanie, ktoré sa nám nepáči. Ale myslím si, že je správne upozorniť ľudí okolo seba, že sa nám to nepáči. Máme právo brániť sa alebo vyhnúť určitým ľuďom ak je to možné.

Ale zrejme to najhoršie čo môžeme urobiť je začať oplácať zlé správanie ľuďom vo svojom okolí. Tu už začíname roztáčať kolobeh zlého. Aj keď si to často ani neuvedomíme, takto potom sami vnášame do svojho okolia TO ČO SA NÁM NEPÁČI. Už akoby sme nemaľovali svoju kuchyňu na žlto ako sme chceli, ale natierame už iné farby. Logicky z toho vyplýva, že výsledok nemôže byť taký ako sme chceli. Jedine ak to opäť všetko dôkladne prekryjeme tým čo sme chceli.

Je to akoby nejaký zákon. Že nie je možné oplácať zlé zlým a čakať za to dobré. Zrejme to technicky nie je možné.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398629x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie