Založ si blog

Ako chceme žiť, takí musíme byť!

Predstavte si, že si chcete vymaľovať kuchyňu na žlto. Čo urobíte? Jednoducho zoberiete žltú farbu a postupne začnete kuchyňu natierať žltou farbou. Na konci vašej práce bude celá kuchyňa natretá na žlto.

Nie je to však podobné aj s naším správaním? Ak máme určitú predstavu o medziľudských vzťahov v našom okolí, tak sami musíme trpezlivo byť živým príkladom tejto predstavy. Jednoducho musíme byť živým jadrom tohto princípu. Napríklad ak chcete okolo seba veselých ľudí, buďme aj my veselí a vnášajme to do svojho okolia, ak chceme férovosť buďme takí atď..

Celý problém je podľa mňa v tom, že naše okolie nebude ihneď podľa našich predstáv. Musíme byť veľmi trpezliví a znášať aj správanie, ktoré sa nám nepáči. Ale myslím si, že je správne upozorniť ľudí okolo seba, že sa nám to nepáči. Máme právo brániť sa alebo vyhnúť určitým ľuďom ak je to možné.

Ale zrejme to najhoršie čo môžeme urobiť je začať oplácať zlé správanie ľuďom vo svojom okolí. Tu už začíname roztáčať kolobeh zlého. Aj keď si to často ani neuvedomíme, takto potom sami vnášame do svojho okolia TO ČO SA NÁM NEPÁČI. Už akoby sme nemaľovali svoju kuchyňu na žlto ako sme chceli, ale natierame už iné farby. Logicky z toho vyplýva, že výsledok nemôže byť taký ako sme chceli. Jedine ak to opäť všetko dôkladne prekryjeme tým čo sme chceli.

Je to akoby nejaký zákon. Že nie je možné oplácať zlé zlým a čakať za to dobré. Zrejme to technicky nie je možné.

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116725x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie