Založ si blog

Tony cirkevných kníh vs. jednoduchá pravda.

Ide o to, že aj v starom zákone sa píše: „Moja je pomsta, ja odplatím.“ Ježiš hovorí: „Čo sejete, to zožnete!“ Je to tak primitívne jednoduché, až sa ľuďom zdá, že to nemôže byť pravda. Ľudia nemôžu uveriť, žeby Stvoriteľ vytvoril niečo také jednoduché a geniálne. Ani cirkev tomu neverí, preto vznikajú tony cirkevných kníh. Len ide o to, čo ponúkajú, zložité rozumárske súvislosti a vysvetlenia. Ťažko povedať do akej miery sa tam vyskytuje pravda. Je to príliš komplikované a zamotané.

Otázka č. 1 znie: Bol tu Boh a Jeho zákony aj predtým ako sme vedeli čítať a písať? Myslím že áno, pretože ak je Boh, tak je tu od počiatku a my aj všetko ostatné mohlo vzniknúť len z Jeho vyžarovania – z Jeho Svetla.

Otázka č. 2: Prečo cirkev ponúka to komplikované namiesto toho jednoduchého a zrozumiteľného? Ježiš povedal, že sme zablúdili a cirkev určite nie je výnimkou.

Otázka č. 3: Prečo cirkev nie je pokorná? Prečo nepovie my si myslíme, že to je tak a tak? Ale oni hovoria, že to je určite tak ako sa zhodli na cirkevných konciloch, čo sú vlastne cirkevné dogmy. Dokonca pokojne hovoria o dogmatickej viere. Len škoda, že tie dogmy im nenadiktoval Stvoriteľ.

Otázka č. 4: Prečo sa snaží cirkev pôsobiť Boho-rovne? Svoje výklady prezentujú ako Božiu pravdu a despotickým nátlakom hoci dnes už len v myšlienkovej forme vyžadujú, aby ľudia otrocky prijímali ich výklady.

Otázka č. 5: Prečo to ľudia neskúmajú a nesnažia sa o vlastný názor a vymanenie sa z týchto otrockých pút? Každý je totiž zodpovedný sám za seba. A oplatí sa hľadať Stvoriteľa, pretože koncily, pápež ani celá cirkev vám život nedali ani vám ho neuchovajú, to robí jedine Boh. Netreba tiež zabúdať, že aj Ježiš povedal: „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.“

Fyzické a historické zavraždenie Ježiša.

09.06.2023

Ježiš sám o sebe hovoril, že neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho. Židia totiž mali nariadenia, ktoré im Boh dal prostredníctvom Mojžiša a mali podľa nich žiť. Len zdá sa, že sa od toho trochu odklonili. Kňazi, zákonníci a farizeji boli tí, čo vykladali ľudu písma a dbali na ich dodržiavanie. Niektorí z nich prijali Ježiša, ale väčšina ho odmietla. Ježiš ako [...]

Smiešne ľudstvo.

08.06.2023

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní [...]

Majú cirkevní hodnostári istú vstupenku do neba?

07.06.2023

Vo svete existuje mnoho povolaní, ktoré majú prinášať prospech pre všetkých. Keď chcete stavať dom zavoláte si stavebníkov, keď ste hladní idete do obchodu, o vaše deti sa starajú učitelia v škole a keď sa vám žiada duchovného pokrmu zájdete do chrámov Božích za kňazmi či inými cirkevnými hodnostármi. Každý kto vykonáva dobre svoje prácu si zaslúži primeranú [...]

Nemocničný suterén centrálneho príjmu Univeriztnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove.

Operácie majú pokračovať aj po vytopení sterilizačného centra. Ako sa má pacient cítiť, pýta sa Visolajský

09.06.2023 19:00

Ani deň po vytopení sa nemocnici nepodarilo škody odpratať. Napriek tomu UNB deklarovala, že nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

adam puškár, daniel tupý

Obvinený Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

09.06.2023 18:49

Mestský súd Bratislava I zamietol žiadosť obvineného Adama Puškára o prepustenie z väzby.

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 483
Celková čítanosť: 1116719x
Priemerná čítanosť článkov: 2312x

Autor blogu

Kategórie