Nikoho nebudú nútiť vojsť do Kráľovstva nebeského.

Chcem sa len vyjadriť voči ateistom a materialistom. Podľa mňa oni si môžu pokojne žiť svoj „jediný“ pozemský život ako uznajú za vhodné. Tento život čo majú teraz im nikto nevezme. A ak nechcú život večný v Kráľovstve nebeskom nemusia sa zaťažovať dodržiavaním nejakých morálnych pravidiel alebo sa namáhať štúdiom či skúmaním toho duchovného.

Ježiš sa tiež nejako podobne vyjadril, že nasilu nikoho nebudú nútiť vojsť do Kráľovstva nebeského. Podľa materialistov vlastne ani nič viac ako tento život neexistuje, takže u nich je to jasné ako facka. A ak by nejakým zázrakom náhodou život po smrti pokračoval oni môžu pokojne ostať mimo Kráľovstva nebeského. Nemusia sa obávať, že by ich tam niekto násilím chcel dať, o tom nie je nikde ani zmienka.

Alebo ak by náhodou bol ten posmrtný život, môžu sa ho aj dobrovoľne vzdať, keď ho nebudú chcieť. Myslím si, že bude určite možnosť vzdať sa svojho vedomého bytia – seba vedomej existencie. Ja napríklad píšem duchovne zamerané články pre tých, čo ich to zaujíma. Ale materialistov a ateistov nechcem vyrušovať, to nie je účelom, môžu moje články pokojne ignorovať.

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Tatranska elektrickozubacka

Nový grafikon je tu: objavte všetky zmeny, ktoré vám ušetria čas a zjednodušia cestovanie

03.12.2025 00:00

Nový grafikon ZSSK prináša rýchlejšie spojenia, kratšie prestupy aj viac vlakov tam, kde ich ľudia najviac potrebujú.

Trump

Trump: Napadnutá môže byť akákoľvek krajina, ktorá pašuje drogy do USA

02.12.2025 23:34

„Mali sme prestávku, pretože je ťažšie nájsť lode, na ktoré by sme mohli zaútočiť – a o to práve ide, nie? Odstrašovanie musí mať význam,“ vysvetlil.

orbán

Orbán vďaka sociálnym balíčkom znížil náskok Magyara v prieskumoch

02.12.2025 22:25

Agentúra tiež upozornila, že krajne pravicovú stranu Naša vlasť podporilo šesť percent opýtaných, čo by stačilo na to, aby získala kreslá v parlamente.

SR Bratislava TK vláda 60. zasadnutie BAX

Na Sakovej rezort zaútočili hackeri: Pokus o prienik bol odhalený včas

02.12.2025 21:50, aktualizované: 22:52

K žiadnemu šifrovaniu údajov nedošlo, informovalo ministerstvo s tým, že sa mu podarilo zachovať dôkazný materiál potrebný na vyšetrenie udalosti.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1815431x
Priemerná čítanosť článkov: 2539x

Autor blogu

Kategórie