Založ si blog

Kráľovstvo nebeské je podobné . . .

Keďže ľudia nemajú ani šajnu o tom, že Kráľovstvo nebeské existuje a o tom aké je Ježiš sa ho snažil pripodobniť k niečomu, čo ľudia poznajú, aby si to aspoň vedeli predstaviť.

O horčičnom zrne:

Čomu pripodobníme Kráľovstvo Božie alebo v akom podobenstve ho predstavíme? Je ako horčičné zrno: keď je siate do zeme je najmenšie zo všetkých semien na zemi, ale zasiate sa rozrastie a je väčšie ako všetky byliny, vyháňa veľké ratolesti, takže v jeho tôni môžu hniezdiť vtáci.

O poklade

Kráľovstvo nebeské sa podobá pokladu ukrytému v poli. Keď ho človek nájde, skryje ho a od radosti z neho, ide predá všetko čo má a kúpi to pole.

Podobenstvo o perle

Kráľovstvo nebeské sa podobá aj kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly. Keď nájde veľmi cennú perlu, ide predá všetko čo má a kúpi ju.

Takže z uvedených podobenstiev vyplýva, že Kráľovstvo nebeské je niečo najvzácnejšie, čo môžeme nájsť. Oplatí sa získať tento poklad aj keby sme zaň mali vymeniť všetko čo máme. Tak ako ten kupec perál, predal všetko čo má, lebo vedel že získa oveľa cennejšiu perlu. Alebo ten čo našiel poklad ukrytý v poli. Kúpi to pole a pritom získa majetok nesmiernej hodnoty. Takto Ježiš pripodobňuje Kráľovstvo nebeské, že je to to najvzácnejšie čo len môžeme získať.

Komu by toto nestačilo, je tu ešte Abd-ru-shinov opis raja. A keď sú ľudia čo nemajú záujem o Ježišove alebo Abd-ru-shinove výklady Kráľovstva nebeského alebo im nerozumejú podľa mňa majú smolu. Pretože Boh už pre nich viac urobiť nevie. Pretože oni sami z vlastnej vôle sa urobili lenivými namáhať sa porozumieť alebo neschopnými porozumieť alebo aj neschopnými vôbec prijať existenciu Kráľovstva nebeského. Je to ich vlastné rozhodnutie, ich vlastné stanovisko, s ktorým nikto nič nedokáže urobiť ani Boh, pretože každý má slobodnú vôľu a sám sa rozhoduje ako bude žiť, čomu veriť a podobne.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Interrupcie / Eiffelova veža /

Francúzsky parlament schválil ústavné právo žien na interrupciu

04.03.2024 19:53

Francúzsko sa tak stane prvou krajinou na sveta, ktorá bude ženám ústavou garantovať právo na ukončenie tehotenstva.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347486x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie