Založ si blog

Kráľovstvo nebeské je podobné . . .

Keďže ľudia nemajú ani šajnu o tom, že Kráľovstvo nebeské existuje a o tom aké je Ježiš sa ho snažil pripodobniť k niečomu, čo ľudia poznajú, aby si to aspoň vedeli predstaviť.

O horčičnom zrne:

Čomu pripodobníme Kráľovstvo Božie alebo v akom podobenstve ho predstavíme? Je ako horčičné zrno: keď je siate do zeme je najmenšie zo všetkých semien na zemi, ale zasiate sa rozrastie a je väčšie ako všetky byliny, vyháňa veľké ratolesti, takže v jeho tôni môžu hniezdiť vtáci.

O poklade

Kráľovstvo nebeské sa podobá pokladu ukrytému v poli. Keď ho človek nájde, skryje ho a od radosti z neho, ide predá všetko čo má a kúpi to pole.

Podobenstvo o perle

Kráľovstvo nebeské sa podobá aj kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly. Keď nájde veľmi cennú perlu, ide predá všetko čo má a kúpi ju.

Takže z uvedených podobenstiev vyplýva, že Kráľovstvo nebeské je niečo najvzácnejšie, čo môžeme nájsť. Oplatí sa získať tento poklad aj keby sme zaň mali vymeniť všetko čo máme. Tak ako ten kupec perál, predal všetko čo má, lebo vedel že získa oveľa cennejšiu perlu. Alebo ten čo našiel poklad ukrytý v poli. Kúpi to pole a pritom získa majetok nesmiernej hodnoty. Takto Ježiš pripodobňuje Kráľovstvo nebeské, že je to to najvzácnejšie čo len môžeme získať.

Komu by toto nestačilo, je tu ešte Abd-ru-shinov opis raja. A keď sú ľudia čo nemajú záujem o Ježišove alebo Abd-ru-shinove výklady Kráľovstva nebeského alebo im nerozumejú podľa mňa majú smolu. Pretože Boh už pre nich viac urobiť nevie. Pretože oni sami z vlastnej vôle sa urobili lenivými namáhať sa porozumieť alebo neschopnými porozumieť alebo aj neschopnými vôbec prijať existenciu Kráľovstva nebeského. Je to ich vlastné rozhodnutie, ich vlastné stanovisko, s ktorým nikto nič nedokáže urobiť ani Boh, pretože každý má slobodnú vôľu a sám sa rozhoduje ako bude žiť, čomu veriť a podobne.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

V Rumunsku sa rozhučali sirény: Ruské útočné drony dopadli na územie NATO

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436391x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie