Založ si blog

Kráľovstvo nebeské je podobné . . .

Keďže ľudia nemajú ani šajnu o tom, že Kráľovstvo nebeské existuje a o tom aké je Ježiš sa ho snažil pripodobniť k niečomu, čo ľudia poznajú, aby si to aspoň vedeli predstaviť.

O horčičnom zrne:

Čomu pripodobníme Kráľovstvo Božie alebo v akom podobenstve ho predstavíme? Je ako horčičné zrno: keď je siate do zeme je najmenšie zo všetkých semien na zemi, ale zasiate sa rozrastie a je väčšie ako všetky byliny, vyháňa veľké ratolesti, takže v jeho tôni môžu hniezdiť vtáci.

O poklade

Kráľovstvo nebeské sa podobá pokladu ukrytému v poli. Keď ho človek nájde, skryje ho a od radosti z neho, ide predá všetko čo má a kúpi to pole.

Podobenstvo o perle

Kráľovstvo nebeské sa podobá aj kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly. Keď nájde veľmi cennú perlu, ide predá všetko čo má a kúpi ju.

Takže z uvedených podobenstiev vyplýva, že Kráľovstvo nebeské je niečo najvzácnejšie, čo môžeme nájsť. Oplatí sa získať tento poklad aj keby sme zaň mali vymeniť všetko čo máme. Tak ako ten kupec perál, predal všetko čo má, lebo vedel že získa oveľa cennejšiu perlu. Alebo ten čo našiel poklad ukrytý v poli. Kúpi to pole a pritom získa majetok nesmiernej hodnoty. Takto Ježiš pripodobňuje Kráľovstvo nebeské, že je to to najvzácnejšie čo len môžeme získať.

Komu by toto nestačilo, je tu ešte Abd-ru-shinov opis raja. A keď sú ľudia čo nemajú záujem o Ježišove alebo Abd-ru-shinove výklady Kráľovstva nebeského alebo im nerozumejú podľa mňa majú smolu. Pretože Boh už pre nich viac urobiť nevie. Pretože oni sami z vlastnej vôle sa urobili lenivými namáhať sa porozumieť alebo neschopnými porozumieť alebo aj neschopnými vôbec prijať existenciu Kráľovstva nebeského. Je to ich vlastné rozhodnutie, ich vlastné stanovisko, s ktorým nikto nič nedokáže urobiť ani Boh, pretože každý má slobodnú vôľu a sám sa rozhoduje ako bude žiť, čomu veriť a podobne.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Olena Kondratiuková

Kondratiuková: Treba vynaložiť úsilie, aby vojna na Ukrajine bola posledná

29.03.2023 11:05

Slovensku poďakovala za prijatie Ukrajincov, humanitárnu pomoc, ako aj vojenskú pomoc vrátane poskytnutia stíhačiek.

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065046x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie