Založ si blog

Zákony stvorenia platia pre všetkých rovnako.

Je pravda, že ako prvý dostali zákon a poznanie Boha Židia. Oni dostali príkaz, že žiť bez hriechu a v čistote. Boli prikázania špeciálne pre vyvolený národ ako obriezka, čo môžu jesť a podobne. Ale ako aj Ježiš potvrdil hlavná je morálna čistota. A prečo? Žeby ich Stvoriteľ chcel potrápiť? Pravda bude zrejme v tom ako Ježiš hovoril: čo sejete, to zožnete! Čiže keď niekto koná niečo zlé, jednoducho sa mu to ešte znásobené vráti.

A tu sme už pri zákonoch stvorenia o ktorých ľudstvo netušilo, ale boli mu zvestované. Tieto zákony samozrejme platia pre všetkých, nielen pre Židov. V prvom rade bolo všetko dané židovskému národu. Ale keď Ježiš hovoril o znamení konca, hovoril aj toto: „Ale najprv sa musí evanjelium zvestovať všetkým národom.“ Takže Boh myslí na všetky národy, Ježiš o tom hovoril. A následne po jeho smrti skutočne jeho učeníci išli medzi pohanov a zvestovali im evanjelium.

Ježiš takisto hovoril o Kráľovstve nebeskom, že tí čo zvíťazia budú v ňom žiť večný život. Takže nikto sa nebude môcť vyhovárať, že o Bohu a o Kráľovstve nebeskom nepočul. Ale zároveň každý má slobodnú vôľu a nikto nie je nútený žiť mravne. Nikto nie je nútený vojsť do Kráľovstva nebeského alebo vôbec veriť tomu. Tí čo o to nemajú záujem, si môžu pokojne prežiť svoj pozemský život podľa svojho uváženia. Je to len ponuka Stvoriteľa pre tých čo chcú.

Ježiš povedal aj toto: „Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš aj ten posledný halier.“ (Matúš 5,26) Čiže vyzerá to, že keď chce niekto vojsť skutočne do Kráľovstva nebeského, bude si musieť odčiniť všetko zlé čo napáchal. Všimnite si, že Ježiš nehovoril do Kráľovstva nebeského vojdete keď budete pravidelne navštevovať kostol alebo keď vám cirkev udelí odpustky. Toto hovorí už iba cirkev. Ježiš povedal: „Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš aj ten posledný halier.“ A učeník Matúš nám zachoval tento Ježišov výrok.

Z tohto cítiť absolútnu Božiu spravodlivosť. Takisto Božiu milosť, že dostaneme priestor a čas odpykať si všetky svoje zlé skutky. Preto je zrejme rozumné nehromadiť si ďalšie nové zlé skutky, ale skôr dávať zo seba dobré a vytrpieť si to, čo si podľa dokonalej spravodlivosti vytrpieť máme. Až potom budeme pustení z tohto žalára a môžeme smerovať do Kráľovstva nebeského. A toto platí pre všetkých rovnako pre všetky národy, rasy aj vierovyznania.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Polícia / Hranice / Kontroly /

Za priestupky chcú trestať aj 14-ročných, pokuty sa majú zvýšiť až trojnásobne

29.03.2023 11:30

Aj s takými zmenami počíta novela zákona o priestupkoch z dielne minister vnútra Romana Mikulca.

Zuzana Čaputová

Najdôveryhodnejším politikom zostáva Čaputová, najmenej dôveryhodným Matovič

29.03.2023 11:28

Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk.

Olena Kondratiuková

Kondratiuková: Treba vynaložiť úsilie, aby vojna na Ukrajine bola posledná

29.03.2023 11:05

Slovensku poďakovala za prijatie Ukrajincov, humanitárnu pomoc, ako aj vojenskú pomoc vrátane poskytnutia stíhačiek.

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065047x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie