Založ si blog

Zákony stvorenia platia pre všetkých rovnako.

Je pravda, že ako prvý dostali zákon a poznanie Boha Židia. Oni dostali príkaz, že žiť bez hriechu a v čistote. Boli prikázania špeciálne pre vyvolený národ ako obriezka, čo môžu jesť a podobne. Ale ako aj Ježiš potvrdil hlavná je morálna čistota. A prečo? Žeby ich Stvoriteľ chcel potrápiť? Pravda bude zrejme v tom ako Ježiš hovoril: čo sejete, to zožnete! Čiže keď niekto koná niečo zlé, jednoducho sa mu to ešte znásobené vráti.

A tu sme už pri zákonoch stvorenia o ktorých ľudstvo netušilo, ale boli mu zvestované. Tieto zákony samozrejme platia pre všetkých, nielen pre Židov. V prvom rade bolo všetko dané židovskému národu. Ale keď Ježiš hovoril o znamení konca, hovoril aj toto: „Ale najprv sa musí evanjelium zvestovať všetkým národom.“ Takže Boh myslí na všetky národy, Ježiš o tom hovoril. A následne po jeho smrti skutočne jeho učeníci išli medzi pohanov a zvestovali im evanjelium.

Ježiš takisto hovoril o Kráľovstve nebeskom, že tí čo zvíťazia budú v ňom žiť večný život. Takže nikto sa nebude môcť vyhovárať, že o Bohu a o Kráľovstve nebeskom nepočul. Ale zároveň každý má slobodnú vôľu a nikto nie je nútený žiť mravne. Nikto nie je nútený vojsť do Kráľovstva nebeského alebo vôbec veriť tomu. Tí čo o to nemajú záujem, si môžu pokojne prežiť svoj pozemský život podľa svojho uváženia. Je to len ponuka Stvoriteľa pre tých čo chcú.

Ježiš povedal aj toto: „Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš aj ten posledný halier.“ (Matúš 5,26) Čiže vyzerá to, že keď chce niekto vojsť skutočne do Kráľovstva nebeského, bude si musieť odčiniť všetko zlé čo napáchal. Všimnite si, že Ježiš nehovoril do Kráľovstva nebeského vojdete keď budete pravidelne navštevovať kostol alebo keď vám cirkev udelí odpustky. Toto hovorí už iba cirkev. Ježiš povedal: „Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš aj ten posledný halier.“ A učeník Matúš nám zachoval tento Ježišov výrok.

Z tohto cítiť absolútnu Božiu spravodlivosť. Takisto Božiu milosť, že dostaneme priestor a čas odpykať si všetky svoje zlé skutky. Preto je zrejme rozumné nehromadiť si ďalšie nové zlé skutky, ale skôr dávať zo seba dobré a vytrpieť si to, čo si podľa dokonalej spravodlivosti vytrpieť máme. Až potom budeme pustení z tohto žalára a môžeme smerovať do Kráľovstva nebeského. A toto platí pre všetkých rovnako pre všetky národy, rasy aj vierovyznania.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398544x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie