Založ si blog

Ľudstvo neschopné záchrany.

Keď si pozriem čo všetko sa udialo v Izraeli, aké živé prežitia mali s Bohom a predsa nie sú žiarivým príkladom, napadá ma len to, že ak to nedokázali oni, nedokáže to nikto. Židia hľadali cestičky ako úplne nedodržiavať Božie nariadenia, lákalo ich to k tomu nesprávnemu. Skĺzali do materializmu a rozum im radil iné ako ich Hospodin.

Myslím si, že Izrael mal byť žiarivým vzorom. Tam mala byť živá a pravá viera, čistota konania. Jehova sa im nespočetnekrát prihováral a viedol ich. Aj tak však akoby Mu úplne neuverili, akoby sa nevedeli vzdať svojho materializmu a zlého konania.

A čo iné národy? Majú vôbec šancu, keď to Izrael úplne nedokázal? Celosvetovo vidíme neustále väčšie ponáranie sa do materializmu. A materializmus nekladie na ľudí také mravné požiadavky, nie je tam miesto pre Boha. Ľudia čoraz menej rozumejú tomu duchovnému, čoraz menej veria na ducha a posmrtný život aj na Boha.

Ľudia neveria že, čo sejete, to zožnete. Vsádzajú celé svoje životy na vieru, že si môžu robiť čo sa im zachce. Ľudí láka páchať zlo, viac ako žiť dobre. Iné veci sú lákadlom a nie mravná čistota. Z uvedeného sa zdá, že ľudstvo nie je jednoducho schopné nápravy, že ho nič neprijme k tomu, aby žilo tak ako sa má. Odjakživa sa ľudia tvária, že vedia všetko lepšie ako samotný Boh. Idú za svojimi bludmi a výmyslami, podľa toho čo sa im hodí a páči, pravda pritom málokoho zaujíma. A potom sa ešte všetci čudujú, že tu nemáme rajské pomery. Lebo vyciťovanie o tom dokonalom máme v sebe. Čakáme ale neprichádza to. Prečo asi?

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371362x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie