Založ si blog

Ak by bola karma.

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“?

Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a nepodplatiteľne a vracia pôvodcovi do najjemnejších detailov, čo on dával do svojho okolia. A áno aj Budha si dovolil hlásať o karme, že každému sa vráti to, čo koná iným. Všetci svorne nabádajú k cnostnému životu a neubližovať druhým.

Ale nie, ľudia majú milión dôvodov, prečo karma nemôže existovať. Nazývam to karmou lebo je to najstaršie pomenovanie tohto zákona a jednoslovné, nejjednoduchšie. Ale som presvedčený, že Ježiš hovoril a Abd-ru-shin písal o tom istom. Treba si však položiť otázku komu a čomu slúžia všetci tí, čo sa stavajú proti karme. Podľa mňa len udržiavajú súčasný chaos a podporujú ateizmus a materializmus.

Pozrite sa do svojich životov a do svojho okolia. Áno aj keď niekto urobí niečo veľmi zlé, karmické následky neprídu hneď. Ten človek možno hreší dlhú dobu a niekoľkokrát. Ale raz to praskne a trest príde. Prečo to však trvá tak dlho? Nad tým som si aj ja lámal hlavu. Je možné aj to, že dotyčnému sa dáva šanca aby upustil dobrovoľne od svojho nesprávneho konania. Možno aby sa v nás ozvalo svedomie. Je tam aj ten aspekt, že páchateľ sa všemožne snaží trestu vyhnúť. Je možné aj to, že technicky to toľko proste trvá. Potom však príde neodvratné zúčtovanie.

Boja sa snáď cirkevní hodnostári, že prídu o prácu, že už nebude záujem o ich odpustky. Neviem sú to všetko dosť chabé sebecké, nevecné argumenty. Alebo sú veriaci zaškatuľkovaní vo svojej cirkvi, či sekte a oni podávajú milióny dôvodov, prečo tá karma neexistuje. Len nezabudnime na to, že zákonníci a farizeji sa tiež oháňali písmami, keď prenasledovali Ježiša. Nakoniec dosiahli jeho ukrižovanie – odstránenie potupnou smrťou. Obvinili ho z bohorúhačstva. Dnes to považujeme za absurdné.

Oni však nevedeli, že sa Ježiš narodil v Betleheme ako bolo napísané v písmach. Držali sa síce písma, ale nesprávne ho interpretovali. Oni čiastočne vediaci bojovali, proti tomu ktorý mal plné vedenie. Nenávideli ho štvali proti nemu. Prečo asi báli sa o svoju prestíž, či živobytie? Po všetkých tých výnimočných veciach, ktoré Ježiš činil v Izraeli mu mali prestrieť červený koberec, úctivo sa pred ním pokloniť a povedať: Rabbi tu sme pouč nás o písmach a o nebi. Ale nie oni boli presvedčení, že je to falošný prorok a išli po ňom ako pes po údenom. Žeby preto, že Ježiš si dovolil kritizovať ICH – Jahveho kňazov. No fakt to sa neodpúšťa. Priznať si, že mali aj nejaké chyby alebo niečo robili nesprávne, to by už na nich bola galaktická požiadavka.

Darmo vlastné EGO je veľmi silný protihráč. Ľstivý rozum nám vždy ponúkne nejaké argumenty, aby obhájil naše konanie, hoci nie je správne.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Olena Kondratiuková

Kondratiuková: Treba vynaložiť úsilie, aby vojna na Ukrajine bola posledná

29.03.2023 11:05

Slovensku poďakovala za prijatie Ukrajincov, humanitárnu pomoc, ako aj vojenskú pomoc vrátane poskytnutia stíhačiek.

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065039x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie