Založ si blog

Ak by bola karma.

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“?

Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a nepodplatiteľne a vracia pôvodcovi do najjemnejších detailov, čo on dával do svojho okolia. A áno aj Budha si dovolil hlásať o karme, že každému sa vráti to, čo koná iným. Všetci svorne nabádajú k cnostnému životu a neubližovať druhým.

Ale nie, ľudia majú milión dôvodov, prečo karma nemôže existovať. Nazývam to karmou lebo je to najstaršie pomenovanie tohto zákona a jednoslovné, nejjednoduchšie. Ale som presvedčený, že Ježiš hovoril a Abd-ru-shin písal o tom istom. Treba si však položiť otázku komu a čomu slúžia všetci tí, čo sa stavajú proti karme. Podľa mňa len udržiavajú súčasný chaos a podporujú ateizmus a materializmus.

Pozrite sa do svojich životov a do svojho okolia. Áno aj keď niekto urobí niečo veľmi zlé, karmické následky neprídu hneď. Ten človek možno hreší dlhú dobu a niekoľkokrát. Ale raz to praskne a trest príde. Prečo to však trvá tak dlho? Nad tým som si aj ja lámal hlavu. Je možné aj to, že dotyčnému sa dáva šanca aby upustil dobrovoľne od svojho nesprávneho konania. Možno aby sa v nás ozvalo svedomie. Je tam aj ten aspekt, že páchateľ sa všemožne snaží trestu vyhnúť. Je možné aj to, že technicky to toľko proste trvá. Potom však príde neodvratné zúčtovanie.

Boja sa snáď cirkevní hodnostári, že prídu o prácu, že už nebude záujem o ich odpustky. Neviem sú to všetko dosť chabé sebecké, nevecné argumenty. Alebo sú veriaci zaškatuľkovaní vo svojej cirkvi, či sekte a oni podávajú milióny dôvodov, prečo tá karma neexistuje. Len nezabudnime na to, že zákonníci a farizeji sa tiež oháňali písmami, keď prenasledovali Ježiša. Nakoniec dosiahli jeho ukrižovanie – odstránenie potupnou smrťou. Obvinili ho z bohorúhačstva. Dnes to považujeme za absurdné.

Oni však nevedeli, že sa Ježiš narodil v Betleheme ako bolo napísané v písmach. Držali sa síce písma, ale nesprávne ho interpretovali. Oni čiastočne vediaci bojovali, proti tomu ktorý mal plné vedenie. Nenávideli ho štvali proti nemu. Prečo asi báli sa o svoju prestíž, či živobytie? Po všetkých tých výnimočných veciach, ktoré Ježiš činil v Izraeli mu mali prestrieť červený koberec, úctivo sa pred ním pokloniť a povedať: Rabbi tu sme pouč nás o písmach a o nebi. Ale nie oni boli presvedčení, že je to falošný prorok a išli po ňom ako pes po údenom. Žeby preto, že Ježiš si dovolil kritizovať ICH – Jahveho kňazov. No fakt to sa neodpúšťa. Priznať si, že mali aj nejaké chyby alebo niečo robili nesprávne, to by už na nich bola galaktická požiadavka.

Darmo vlastné EGO je veľmi silný protihráč. Ľstivý rozum nám vždy ponúkne nejaké argumenty, aby obhájil naše konanie, hoci nie je správne.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398524x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie