Založ si blog

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí.

Ale dobre každý má právo veriť čomu chce. Určite ich niekto a niečo priviedlo k takejto viere. Ja to plne rešpektujem, ale osobne to nepovažujem za správnu vieru. Dotyční ľudia vychádzajú z Biblie, tak som si aj ja opäť prečítal Bibliu, aby som hľadal odpovede.

Našiel som tu v evanjeliách nasledovné pasáže:

Telo nič neosoží, duch oživuje.

A nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale dušu nemôžu zabiť. Bojte sa skôr Toho, ktorý aj dušu aj telo môže zahubiť v pekle.

Veď čo osoží človeku, ak získa hoci celý svet, ale utrpí škodu na duši? Alebo čo človek dá ako protihodnotu na vykúpenie svojej duše?

O zmŕtvychvstaní či ste nečítali, čo vám povedal Boh, ktorí hovorí: Ja som Boh Abrahámov, Boh Izákov a Boh Jákobov. Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých. To znamená, že Abrahám, Izák a Jákob stále žijú niekde v nebi.

Alebo inde niekto hovorí Ježišovi – dovoľ mi pochovať svojho príbuzného. Ježiš odpovedá: Nasleduj ma, nech mŕtvi pochovávajú svojich mŕtvych. Ale to boli pozemsky živí ľudia, lenže zrejme duchovne mŕtvi – neprebudení. Ježiš nás prišiel vzkriesiť. Ale zrejme naše duše, aby sme našli spojenie so Stvoriteľom a vnútorne sa prebudili a žili tak ako máme žiť.

Neviem no posúďte sami. Ide vlastne aj to čo je človek. Materialisti veria, že človek je len mäso a krv. Z Ježišových výrokov usudzujem, že skutočný človek je duch a pozemské telo je len obal.

Počuli sme aj o záhrobnom svete – o druhom brehu. Taktiež sme počuli o dušiach pozostalých. A celé mi to dáva zmysel. Ak totiž skutočný život je v duši a nie v tele, tak po smrti musí tá duša existovať niekde ďalej. Sú aj mnohé zážitky z klinickej smrti, ktoré to tiež len potvrdzujú.

Neviem potom v čo dúfajú ľudia, čo neveria v dušu. Či dúfajú, že budú vzkriesené ich pozemské telá, ktoré v zemi zožrali pozemské červy alebo zhnili? Alebo či bude vzkriesený ich popol ak boli spopolnení? V písmach sa píše: Prach si a na prach sa obrátiš. Čiže pozemské telo je skutočne z prachu tejto zeme a po našej smrti sa opäť stane súčasťou zeme. Tak ako všetko čo hynie aj naše telá len pohnoja túto zem, aby rastliny a stromy zeme z toho čerpali silu, živiny a rástli.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398627x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie