Založ si blog

Každé náboženstvo má iného Boha?

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo správania sa ľudí mi to tak pripadá. Hoci tie úplne najväčšie náboženstvá kresťanstvo, judaizmus a islam svorne tvrdia, že Boh je len jeden hoci kresťania veria v Trojjediného Boha, ale hovoria vždy o jednom Bohu a nie o troch.

V minulosti tu boli aj rôzne svetové konflikty a vojny. Bola tu snaha glorifikovať a označovať za jediné pravé to svoje náboženstvo a ostatné vierovyznania označovať za falošné a príslušníkov týchto náboženstiev dokonca na nevercov. Nepripadá vám to však vykonštruované a účelové? Nemohlo to byť skôr tak, že Stvoriteľ prostredníctvom svojich vyslancov pôsobil v Arábii, Judei, Číne, Indii, Perzii, Európe, Afrike? Nie je toto správnejší a logickejší pohľad, že Stvoriteľ sa nechal poznať aj inde vo svete, ale tá hĺbka poznania závisela od duchovnej vyspelosti národov?

Ja by som navrhoval, aby sme sa zbavili tohto účelového stredovekého pohľadu na náboženstvá a ich Bohov. Ak teda pripustíme, že nejaká Tvorivá sila môže existovať, skúsme sa na to celé pozrieť z nadhľadom a aspoň pripusťme tú možnosť, že ak Stvoriteľ stvoril nebo, zem a všetkých ľudí zeme, tak nemiluje snáď všetkých ľudí, či len určitý jeden národ? Skôr sa zamyslime nad tým, či to nie je o nás ako sa toho Stvoriteľa namáhame poznať a ako sme v tom úspešný. Pretože podľa mňa Lao´c, Mohamed, Krišna, Zoroaster, Achnaton, Budha, Krišna boli pravými božími poslami a Ježiš pravý boží syn.

Každý národ je však špecifický a dostal to čo bol schopný prijať a čo jednotlivý boží posol bol schopný vnímať a sprostredkovať. Išlo o hĺbku a šírku poznania o určitý uhol pohľadu. Ja to vnímam tak ako to Abd-ru-shin vysvetľoval. Predstavte si obrovskú budovu širokú aj vysokú. A teraz si predstavte 5 božích poslov, z ktorých každý pozerá na tú istú budovu z inej strany. Takže všetci opisujú to isté, ale ich opisy sa logicky môžu trochu líšiť, pretože každý jeden pozerá na tú istú budovu z iného uhla. Alebo si predstavte týchto 5 poslov, že každý z nich tú budovu preskúma tak ako sa mu to podarí a potom podá o tom zvestovanie. Nemyslíte si, že v mnohom sa ich opisy budú zhodovať, ale v niečom budú odlišné?

U Ježiša je to iné. On sám je v jednote s Otcom a Duchom Svätým tou budovou. Takže Ježiš prišiel s plným vedením, čo je jedinečné a unikátne. Lenže opäť je tu určitý limit poznania a chápania tých ktorým to on hovoril. Sám Ježiš sa vyjadril a je to v evanjeliách zapísané: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“. Takže ani kresťania nemôžu hovoriť o plnom dokonalom vedení alebo odmietať poznania z iných náboženstiev ako rúhačské. Keď totiž Ježiš hovoril: Čo sejete, to zožnete!“, myslím si, že je to to isté ako Budhova náuka o karme.

Na upokojenie chaosu a na Ježišovu prosbu prišiel sem na zem ešte Syn človeka a vlastnou rukou napísal dielo, ktoré podrobne vysvetľuje odkiaľ pochádzame a kam máme ísť. Opisuje stvorenie od hora dole. Opisuje Boha, Božiu ríšu, praduchovnú ríšu, duchovnú ríšu, jemnohmotnosť, hrubohmotnosť aj temné úrovne, Diabla a peklo. Problémom tak zostala len ľudská zatvrdnutosť lenivosť, duchovná ľahostajnosť, ješitnosť a dávanie si klapiek na oči. Ľudská vlastnosť chcieť vedieť všetko lepšie, ktorá žiaľ zapríčinila náš úpadok.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065024x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie