Založ si blog

Dokonalý Boh a nedokonalí ľudia.

Ako sa vraví podľa seba, súdim teba. Takže podľa toho akí sú ľudia, tak pozerajú aj na svojho Stvoriteľa. Úplne do očí bijúce je to pri gréckych „bohoch“. Tieto bytosti zrejme existovali aj existujú a niektorí ľudia ich skutočne videli. Ale samozrejme pribásnili im ľudské charakterové vlastnosti. Pritom pravdepodobne ide o čisté bytosti, ktoré s ľudskými pokrivenými charaktermi a zlými vlastnosťami nemajú nič spoločné.

Pozrime sa na „slávnu“ históriu ľudstva a na jeho charakterové vlastnosti ako celku. Je dobre zdokumentované, že naša história je plná krviprelievania, za účelom mať ešte viac pôdy, majetku, poddaných atď. Tiahne sa to ako dlhá niť. Vladári zeme súperili o to, kto vytvorí väčšiu ríšu na zemi. Ľudia vytvorili otroctvo, prostitúciu, rodinkárstvo, korupciu naučili sa kradnúť, mučiť, vraždiť.

Na svete existuje nejaká viera v Stvoriteľa, tých čo to myslia skutočne vážne však nie je veľa. A aj tí sa ešte medzi sebou štiepia a bojujú niekedy proti sebe. Takže ak existuje ten Boh, aký vlastne je? Nejakú predstavu si o Ňom môžeme urobiť od prorokov, Mojžiša a Ježiša. Ešte vlastne o Ňom píše aj Abd-ru-shin, ale toho cirkev nepovažuje za pravého, takže jeho výpovede vlastne neplatia. Zo starého zákona sa dozvedáme, že Boh neznáša útlak slabých, prisudzuje nejaké práva dokonca otrokom, zastáva sa sirôt a vdov. Jehova miluje pravdu a spravodlivosť.

Ľudia by však očakávali rodinkárstvo a korupciu. Žeby sa preto kresťanské cirkvi správali tak ako sa správali? Rodinkárstvo – keď si v našej cirkvi, prihovoríme sa za teba, vymodlíme pre teba odpustenie. Korupcia – v minulosti to bolo predávanie odpustkov a v nejakej podobe sa to zrejme deje až dodnes. Kresťanské cirkvi predávali odpúšťanie hriechov a vstupenky do raja. Lenže čo na to Boh?

V starom zákone môžeme nájsť vyjadrenie Stvoriteľa: „Moja je pomsta, ja odplatím!“. Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ide však o to, že doteraz sme si mysleli, že Stvoriteľ každý čin, či jednotlivca posudzuje individuálne. Mal by však Stvoriteľ na to čas? Nebolo by pre neho jednoduchšie vložiť do podstaty fungovania stvorenia jednoduchý, ale výnimočne účinný a spravodlivý zákon: „Čo sejete, to zožnete!“? Ja byť na Jeho mieste urobil by som to tak. Veď je to oveľa efektívnejšie, jednoduché a účinné. A keď niekto spôsobuje utrpenie, príde to späť na neho ešte zosilnené a bude kňučať pod touto ťarchou.

Vnímam to však tak, že ľudia toto nedokážu akosi prijať. Dlhú dobu boli zrejme presvedčení, že existuje len tento pozemský život a že si môžu robiť bez následkov, čo len chcú. Potom začali vznikať cirkvi a tie hovori, že platí to čo oni povedia alebo odpustia. Tak teraz sa človek z toho vyznaj. Mnohí ľudia sú posadnutý pomstou, nechcú čakať na Stvoriteľa alebo lepšie povedané, oni neveria, že Stvoriteľ tú pomstu vykoná, ak je to spravodlivé.

Ježiš to veľmi pekne vysvetlil. Keď zasejete semienko pšenice, je nutné že vyrastá z neho pšenica a keď zasejete semienko prosa, je nutné, že nevyrastie nič iné ako proso. A Ježiš vysvetľoval, že tak sa to deje aj s našimi, myšlienkami, slovami a činmi. Len nám to akosi nejde to tých makovíc. Ten zákon nevidíme, nevieme ho chytiť do ruky, vedci ho ešte neobjavili. Ľudia tak k tomu aj pristupujú nedôverčivo a pochybovačne.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065030x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie