Založ si blog

Dokonalý Boh a nedokonalí ľudia.

Ako sa vraví podľa seba, súdim teba. Takže podľa toho akí sú ľudia, tak pozerajú aj na svojho Stvoriteľa. Úplne do očí bijúce je to pri gréckych „bohoch“. Tieto bytosti zrejme existovali aj existujú a niektorí ľudia ich skutočne videli. Ale samozrejme pribásnili im ľudské charakterové vlastnosti. Pritom pravdepodobne ide o čisté bytosti, ktoré s ľudskými pokrivenými charaktermi a zlými vlastnosťami nemajú nič spoločné.

Pozrime sa na „slávnu“ históriu ľudstva a na jeho charakterové vlastnosti ako celku. Je dobre zdokumentované, že naša história je plná krviprelievania, za účelom mať ešte viac pôdy, majetku, poddaných atď. Tiahne sa to ako dlhá niť. Vladári zeme súperili o to, kto vytvorí väčšiu ríšu na zemi. Ľudia vytvorili otroctvo, prostitúciu, rodinkárstvo, korupciu naučili sa kradnúť, mučiť, vraždiť.

Na svete existuje nejaká viera v Stvoriteľa, tých čo to myslia skutočne vážne však nie je veľa. A aj tí sa ešte medzi sebou štiepia a bojujú niekedy proti sebe. Takže ak existuje ten Boh, aký vlastne je? Nejakú predstavu si o Ňom môžeme urobiť od prorokov, Mojžiša a Ježiša. Ešte vlastne o Ňom píše aj Abd-ru-shin, ale toho cirkev nepovažuje za pravého, takže jeho výpovede vlastne neplatia. Zo starého zákona sa dozvedáme, že Boh neznáša útlak slabých, prisudzuje nejaké práva dokonca otrokom, zastáva sa sirôt a vdov. Jehova miluje pravdu a spravodlivosť.

Ľudia by však očakávali rodinkárstvo a korupciu. Žeby sa preto kresťanské cirkvi správali tak ako sa správali? Rodinkárstvo – keď si v našej cirkvi, prihovoríme sa za teba, vymodlíme pre teba odpustenie. Korupcia – v minulosti to bolo predávanie odpustkov a v nejakej podobe sa to zrejme deje až dodnes. Kresťanské cirkvi predávali odpúšťanie hriechov a vstupenky do raja. Lenže čo na to Boh?

V starom zákone môžeme nájsť vyjadrenie Stvoriteľa: „Moja je pomsta, ja odplatím!“. Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ide však o to, že doteraz sme si mysleli, že Stvoriteľ každý čin, či jednotlivca posudzuje individuálne. Mal by však Stvoriteľ na to čas? Nebolo by pre neho jednoduchšie vložiť do podstaty fungovania stvorenia jednoduchý, ale výnimočne účinný a spravodlivý zákon: „Čo sejete, to zožnete!“? Ja byť na Jeho mieste urobil by som to tak. Veď je to oveľa efektívnejšie, jednoduché a účinné. A keď niekto spôsobuje utrpenie, príde to späť na neho ešte zosilnené a bude kňučať pod touto ťarchou.

Vnímam to však tak, že ľudia toto nedokážu akosi prijať. Dlhú dobu boli zrejme presvedčení, že existuje len tento pozemský život a že si môžu robiť bez následkov, čo len chcú. Potom začali vznikať cirkvi a tie hovori, že platí to čo oni povedia alebo odpustia. Tak teraz sa človek z toho vyznaj. Mnohí ľudia sú posadnutý pomstou, nechcú čakať na Stvoriteľa alebo lepšie povedané, oni neveria, že Stvoriteľ tú pomstu vykoná, ak je to spravodlivé.

Ježiš to veľmi pekne vysvetlil. Keď zasejete semienko pšenice, je nutné že vyrastá z neho pšenica a keď zasejete semienko prosa, je nutné, že nevyrastie nič iné ako proso. A Ježiš vysvetľoval, že tak sa to deje aj s našimi, myšlienkami, slovami a činmi. Len nám to akosi nejde to tých makovíc. Ten zákon nevidíme, nevieme ho chytiť do ruky, vedci ho ešte neobjavili. Ľudia tak k tomu aj pristupujú nedôverčivo a pochybovačne.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305022x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie