Založ si blog

Dokonalý Boh a nedokonalí ľudia.

Ako sa vraví podľa seba, súdim teba. Takže podľa toho akí sú ľudia, tak pozerajú aj na svojho Stvoriteľa. Úplne do očí bijúce je to pri gréckych „bohoch“. Tieto bytosti zrejme existovali aj existujú a niektorí ľudia ich skutočne videli. Ale samozrejme pribásnili im ľudské charakterové vlastnosti. Pritom pravdepodobne ide o čisté bytosti, ktoré s ľudskými pokrivenými charaktermi a zlými vlastnosťami nemajú nič spoločné.

Pozrime sa na „slávnu“ históriu ľudstva a na jeho charakterové vlastnosti ako celku. Je dobre zdokumentované, že naša história je plná krviprelievania, za účelom mať ešte viac pôdy, majetku, poddaných atď. Tiahne sa to ako dlhá niť. Vladári zeme súperili o to, kto vytvorí väčšiu ríšu na zemi. Ľudia vytvorili otroctvo, prostitúciu, rodinkárstvo, korupciu naučili sa kradnúť, mučiť, vraždiť.

Na svete existuje nejaká viera v Stvoriteľa, tých čo to myslia skutočne vážne však nie je veľa. A aj tí sa ešte medzi sebou štiepia a bojujú niekedy proti sebe. Takže ak existuje ten Boh, aký vlastne je? Nejakú predstavu si o Ňom môžeme urobiť od prorokov, Mojžiša a Ježiša. Ešte vlastne o Ňom píše aj Abd-ru-shin, ale toho cirkev nepovažuje za pravého, takže jeho výpovede vlastne neplatia. Zo starého zákona sa dozvedáme, že Boh neznáša útlak slabých, prisudzuje nejaké práva dokonca otrokom, zastáva sa sirôt a vdov. Jehova miluje pravdu a spravodlivosť.

Ľudia by však očakávali rodinkárstvo a korupciu. Žeby sa preto kresťanské cirkvi správali tak ako sa správali? Rodinkárstvo – keď si v našej cirkvi, prihovoríme sa za teba, vymodlíme pre teba odpustenie. Korupcia – v minulosti to bolo predávanie odpustkov a v nejakej podobe sa to zrejme deje až dodnes. Kresťanské cirkvi predávali odpúšťanie hriechov a vstupenky do raja. Lenže čo na to Boh?

V starom zákone môžeme nájsť vyjadrenie Stvoriteľa: „Moja je pomsta, ja odplatím!“. Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ide však o to, že doteraz sme si mysleli, že Stvoriteľ každý čin, či jednotlivca posudzuje individuálne. Mal by však Stvoriteľ na to čas? Nebolo by pre neho jednoduchšie vložiť do podstaty fungovania stvorenia jednoduchý, ale výnimočne účinný a spravodlivý zákon: „Čo sejete, to zožnete!“? Ja byť na Jeho mieste urobil by som to tak. Veď je to oveľa efektívnejšie, jednoduché a účinné. A keď niekto spôsobuje utrpenie, príde to späť na neho ešte zosilnené a bude kňučať pod touto ťarchou.

Vnímam to však tak, že ľudia toto nedokážu akosi prijať. Dlhú dobu boli zrejme presvedčení, že existuje len tento pozemský život a že si môžu robiť bez následkov, čo len chcú. Potom začali vznikať cirkvi a tie hovori, že platí to čo oni povedia alebo odpustia. Tak teraz sa človek z toho vyznaj. Mnohí ľudia sú posadnutý pomstou, nechcú čakať na Stvoriteľa alebo lepšie povedané, oni neveria, že Stvoriteľ tú pomstu vykoná, ak je to spravodlivé.

Ježiš to veľmi pekne vysvetlil. Keď zasejete semienko pšenice, je nutné že vyrastá z neho pšenica a keď zasejete semienko prosa, je nutné, že nevyrastie nič iné ako proso. A Ježiš vysvetľoval, že tak sa to deje aj s našimi, myšlienkami, slovami a činmi. Len nám to akosi nejde to tých makovíc. Ten zákon nevidíme, nevieme ho chytiť do ruky, vedci ho ešte neobjavili. Ľudia tak k tomu aj pristupujú nedôverčivo a pochybovačne.

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

pellegrini

Pellegrini podpísal prvý zákon vo funkcii. Ide o novelu zákona o vysokých školách

25.06.2024 18:47

Novelou sa upraví prístup k podpore tehotných študentiek a študentov, starajúcich sa o deti do troch rokov.

Czech Republic V4 Petr Fiala

Fiala: Úvahy o obnovení medzivládnych konzultácií so SR sú predčasné

25.06.2024 18:26

Podľa Fialu je dôležité, že vzťahy medzi krajinami sa naďalej rozvíjajú.

Ivan Korčok

Korčok: Slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma

25.06.2024 17:28

Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415400x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie