Založ si blog

Zlodeji a karma.

Pozrime sa spolu čo vôbec vedie niekoho, aby inému niečo vzal. Podľa mňa si taký zlodej povie život nie je fér prečo  tento milionár má všetkého nadbytok a „nezaslúži“ si to a ja mám málo a mal by som mať oveľa viac. Predpokladám že zlodej bude neveriaci človek, ktorý si myslí že je dostatočne chytrí na to, aby sa vyhol pozemskej spravodlivosti. Ďalšou pohnútkou zlodeja môže byť, že chce nakradnúť toľko, aby on nemusel tvrdo pracovať a prinášať hodnoty pre spoločnosť – on chce len brať a to čo najviac. Z ľudí ktorí pracujú za bežný plat sa smeje, že sú to chudáci. On si myslí že má na viac – alebo neodolateľne túži mať veľa.

Boh povedal prostredníctvom Mojžiša: „Nepokradneš!“ Lenže ľudia videli niekoho kto kradne a nezasiahli ho ihneď Božie blesky, aby ho potrestali. Takže z toho usúdili, že si môžu robiť čo chcú a udomácnil sa tu zákon džungle – silnejší berie. Lenže čo ak je do stvorenia vložený dokonalý zákon o karme. Potom každý čo kradne musel by raz všetko naspäť povracať aj s úrokami. Z tohto pohľadu sa javí kradnutie ako bláznovstvo. A myslím si, že len podporuje Desatoro a teóriu o Božej dokonalosti a spravodlivosti.

Naopak predstavte si úspešného zlodeja ktorý nakradol milióny ako tí z filmov. Takýto človek má zrejme prebujnený predný mozoček, ktorý je zameraný na hmotu. Prostredníctvom zadného mozgu vnímame duchovné a to vidíme o koľko je menší. Tento náš hrdina je určite na seba veľmi pyšný a vychutnáva si ovocie svojich zločinov. Iróniou však je, že zrejme ide o nadaného človeka a keby sa venoval nejakej legálnej činnosti mohol sa tiež stať bohatým a pre spoločnosť prospešným.

Podľa mňa je to správne keď každý má len to čo si svojou prácou zaslúži. Že musíme niečo pre spoločnosť urobiť za čo dostávame primeranú odmenu. Koncept zlodejov, ktorí chcú len brať sa javí ako absolútne nesprávny. Ale práve čisto rozumový pohľad robí z ľudí zlodejov, pretože ich úzko ohraničený rozum im hovorí, že karma a život po smrti neexistuje. Takže ak budú dostatočne šikovní a majú vplyvných známych môžu žiť na úkor druhých. Pretože je to presne o tom parazitovaní, zobrať druhým ich vlastníctvo a bez protihodnoty si ho privlastniť.

Z karmického pohľadu zlodeji naozaj vyzerajú smiešne. Predstavte si všetku tú námahu zlodejov, ktorí si pri úspešných krádežiach vlastne len zvyšujú svoj karmický dlh. Mne osobne to celé dáva zmysel ak sa bavíme o dokonalom Bohu. Čudujem sa cirkvi a mnohým veriacim, že tento karmický princíp odmietajú – z rôznych dôvodov.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347861x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie