Založ si blog

Diktátorský štýl komunikácie.

Myslím si, že by to bol pomerne veľký pokrok a tiež zvýšenie kvality života v našej krajine ak by sme sa naučili rešpektovať iné názory. V diskusiách v bežnom živote ale aj tu v internetových diskusiách totiž panuje veľká agresivita a brutálne presadzovanie svojho názoru. Nemyslím si, že to je správne. Berieme tým totiž ostatným ľuďom ich názor ich identitu, ich životný priestor. Ponižovať a urážať niekoho len preto, že má iný názor to nemôže vytvoriť nič dobré. Ľudia vyjadrujúci názor automaticky očakávajú, že ostatní s ním budú súhlasiť.

Naopak zdravá diskusia je podľa mňa taká, kde sa dáva všetkým zúčastneným priestor na vyjadrenie bez toho, že by sme ich urážali a ponižovali. Môžeme argumentovať presviedčať o svojej pravde, ale malo by sa to diať slušným spôsobom a treba počítať aj s tým, že nie každý bude s nami automaticky súhlasiť. Pripadá mi to akoby sme si až príliš osvojili diktátorský, autoritatívny štýl komunikácie. Možno je to tým, že sme žili 40 rokov v diktatúre a „správny“ bol len jeden názor.

Riziko diktátorského štýlu komunikácie je, že jeden názor sa stane dominantným určujúcim a všetky ostatné sú zatlačené do úzadia. Problém je však v tom, že ten dominantný názor nemusí byť ten najsprávnejší, ale len človek ktorý ho vyslovil je najsilnejší zo všetkých a najagresívnejší. Na základe toho sa formujú potom aj rôzne spoločenstvá aj celá spoločnosť.

Zdravá diskusia podľa mňa dáva životný priestor na názor aj oponentom a rešpektuje ich hoci majú iný názor. V takomto prostredí je oveľa väčšia šanca, že sa na mnohé problémy nájdu tie najlepšie riešenia a na mnohé otázky odpovede. V takomto prostredí je oveľa väčšia šanca, že budú napredovať rôzne spoločenstvá aj celá spoločnosť.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065031x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie