Založ si blog

Cirkvi už nemôžu vraždiť, takže pravda má šancu.

Je až absurdné ako tí čo majú čiastočné vedenie vystupovali proti tým, čo mali plné vedenie alebo vyššie vedenie. Takto v Izraeli prenasledovali a vraždili prorokov, nakoniec zlikvidovali aj syna Božieho. Spomeňte si na podobenstvo o vinici: sluhovia si povedali toto je dedič, zabime ho a vinica bude naša. Kresťanské cirkvi sa tiež začali hrať na neomylných. Prišli koncily a dostali neodolateľnú chuť možno aj z dobrých pohnútok na niečom sa uzhodnúť. Tie ich „neomylné“ dogmy majú asi takú hodnotu ako vyhlásenie že zem je plochá.

Následne kresťanské cirkvi likvidovali všetkých čo nesúhlasili s ich dogmami. Nepohodlných ľudí vedeli efektívne odstrániť. Teraz si predstavte, že Boží vyslanec by prišiel v stredoveku do Európy a priniesol by učenie. Veď by ho upálili. Je to totálne absurdné, ale je to tak. Práve tí čo mali chrániť Božie slovo mu robili najviac prekážok. Mohlo to prameniť z rôznych nepekných vlastností. Zrejme si mysleli, že len oni jediní sú oprávnení vykladať Božie slovo – namyslenosť, egoizmus, urazená pýcha. Ako si vôbec nejaký tesárov syn mohol dovoliť hlásať slovo Božie. Veď na to treba školy, dlhé roky študovať písma tak ako oni.

Jedinú cestu pre pravdu vidím v tom, že trest smrti sa nebude používať. Pretože sa to môže naozaj nepekne zneužiť. Teda dúfam, že už v dnešných časoch nie. Každý nech si vyberie podľa čoho chce žiť. Ak majú totiž veľkú moc nevedomí alebo čiastočne vedomí a majú moc vraždiť, nikdy by sme sa k pravde nedostali. Tu sa doslova uprednostňuje vlastné ego nad túžbou po skutočnej pravde a po Bohu. Veď čo bránilo zákonníkom a farizejom, aby prijímali Ježišove učenie. Zásadný rozkol vidím v tom, že Ježiš objasňoval aj veci, ktoré ani v Mojžišovom zákone neboli vysvetľované – v Tóre.

Takže namiesto toho aby sa radovali, že zrazu majú širšie vedenie obvinili Ježiša z bohorúhačstva. Lebo on si dovolil povedať viac. Aj to o mnohom nemohol prehovoriť lebo sa nedožil ani tých 33 rokov. Kladiem si otázku či ľudstvo túži viac po pravde alebo po tom aby mohlo robiť čo chce. Z doterajšieho priebehu mi to vychádza, že pre ľudí je dôležitejšie zachovať terajší spôsob žitia ako spoznávať pravdu.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004256x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie