Založ si blog

Prečo sú kresťanské cirkvi proti karme.

Podľa mňa existujú 2 hlavné motívy, prečo cirkev odmieta existenciu karmy. Prvý motív je, že ich pápeži predchodcovia a koncily odmietli teóriu minulých životov a karmy. Teraz keby prijali existenciu karmy, uznali by tým, že pápeži nie sú neomylní. Prišli by o tento svoj nereálny piedestál. Verím tomu, že sa boja aj toho, že by sa im cirkev rozsypala ako domček z kariet. To je však nepodstatné, hľadanie pravdy a Boha musí byť na prvom mieste. Aj tak celá tá teória o „neomylnosti“ cirkvi či pápežov je odsúdená na zrútenie.

Druhý rovnako silný motív je podľa mňa to, že ľudia by ich tak nevyhľadávali kvôli rozhrešeniam a odpustkom. Tým by stratili na svojej dôležitosti a tiež príjmoch. Je žiaľ smutná realita, že v stredoveku sa z predaja odpustkov financovala stavba rôznych chrámov a katedrál. Ale čo má väčšiu hodnotu krásne stavby z dreva a kameňa alebo pravda? Je to absurdný motív do seba zahľadených ľudí, ale myslím si že funguje veľmi silno.

Čo viac dodať? Ježiš hovoril – neviete odkiaľ prichádzate a kam idete alebo – čo sejete, to zožnete. Toto ma silno nabáda veriť tomu, že máme minulé životy a tiež veriť na karmu. To čo hlásal Budha, že sa máme oslobodiť z neustáleho kolobehu inkarnácií sa mi zdá správne a následne máme smerovať do kráľovstva nebeského, kde má náš Otec pre nás mnoho krásnych príbytkov.

Takto mi to príde oveľa logickejšie ako vysvetlenia cirkvi. Tiež Ježiš hovoril, že ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete. Neviem sa stotožniť, žeby cirkev nejako prišla k plnému vedeniu. A ak prišla k plnému vedeniu nech nám to vysvetlia ako. Lebo v Izraeli napríklad Boh hovoril k svojmu ľudu prostredníctvom prorokov. Skôr mi príde správne Ježišove zasľúbenie o Radcovi. A tento píše takisto o minulých životoch a karme spravodlivej do najjemnejších detailov. A tiež o tom, že do raja – kráľovstva nebeského nie je technicky možné vojsť ľuďom, ktorí si ešte neodčinili svoje zlé skutky a nepolepšili sa vnútorne.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436483x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie