Založ si blog

Prečo sú kresťanské cirkvi proti karme.

Podľa mňa existujú 2 hlavné motívy, prečo cirkev odmieta existenciu karmy. Prvý motív je, že ich pápeži predchodcovia a koncily odmietli teóriu minulých životov a karmy. Teraz keby prijali existenciu karmy, uznali by tým, že pápeži nie sú neomylní. Prišli by o tento svoj nereálny piedestál. Verím tomu, že sa boja aj toho, že by sa im cirkev rozsypala ako domček z kariet. To je však nepodstatné, hľadanie pravdy a Boha musí byť na prvom mieste. Aj tak celá tá teória o „neomylnosti“ cirkvi či pápežov je odsúdená na zrútenie.

Druhý rovnako silný motív je podľa mňa to, že ľudia by ich tak nevyhľadávali kvôli rozhrešeniam a odpustkom. Tým by stratili na svojej dôležitosti a tiež príjmoch. Je žiaľ smutná realita, že v stredoveku sa z predaja odpustkov financovala stavba rôznych chrámov a katedrál. Ale čo má väčšiu hodnotu krásne stavby z dreva a kameňa alebo pravda? Je to absurdný motív do seba zahľadených ľudí, ale myslím si že funguje veľmi silno.

Čo viac dodať? Ježiš hovoril – neviete odkiaľ prichádzate a kam idete alebo – čo sejete, to zožnete. Toto ma silno nabáda veriť tomu, že máme minulé životy a tiež veriť na karmu. To čo hlásal Budha, že sa máme oslobodiť z neustáleho kolobehu inkarnácií sa mi zdá správne a následne máme smerovať do kráľovstva nebeského, kde má náš Otec pre nás mnoho krásnych príbytkov.

Takto mi to príde oveľa logickejšie ako vysvetlenia cirkvi. Tiež Ježiš hovoril, že ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete. Neviem sa stotožniť, žeby cirkev nejako prišla k plnému vedeniu. A ak prišla k plnému vedeniu nech nám to vysvetlia ako. Lebo v Izraeli napríklad Boh hovoril k svojmu ľudu prostredníctvom prorokov. Skôr mi príde správne Ježišove zasľúbenie o Radcovi. A tento píše takisto o minulých životoch a karme spravodlivej do najjemnejších detailov. A tiež o tom, že do raja – kráľovstva nebeského nie je technicky možné vojsť ľuďom, ktorí si ešte neodčinili svoje zlé skutky a nepolepšili sa vnútorne.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1348000x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie